וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן עמי עשוי לבטל את מינוי אהרונישקי למפכ"ל

10.12.2000 / 8:58

זאת על רקע העימות החריף בין השניים סביב מינויו של תת ניצב משה מזרחי לתפקיד ראש אגף החקירות; בן עמי, התומך במינוי, הודיע למפכ"ל המיועד כי כל המינויים שתוכננו מוקפאים עד לפתרון הסוגיה; ההערכה במשטרה: אהרונישקי נתמך על ידי המפכ"ל היוצא, וילק


מחריף המאבק בין השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, למפכ"ל המשטרה המיועד, שלמה אהרונישקי, על רקע מינויו של תת ניצב משה מזרחי לראש אגף החקירות המשטרה.

בסוף השבוע התקיימה פגישה בין בן עמי לאהרונישקי בביתו של השר בכפר סבא, אולם היא לא נשאה פרי. בן עמי נחוש למנות את מזרחי לתפקיד ראש אח"ק, אולם אהרונישקי מסרב לכך בכל תוקף. במקרה ולא ימצא פיתרון לתסבוכת, עשוי בן עמי לבטל את מועמדותו של אהרונישקי לתפקיד המפכ"ל, ולמנות אחר תחתיו.

ההערכה במשטרה היא כי התנגדותו של אהרונישקי נתמכת על ידי המפכ"ל היוצא, יהודה וילק, שיחסיו על בן עמי ידעו הרבה מורדות. היחסים בין מזרחי לוילק התערערו על רקע משפט נמרודי. מזרחי הודה כי בשלבים מסויימים של החקירה הוא מסר דיווח שיקרי לוילק ולראש אח"ק דאז, יוסי סדבון, מחשש שידליפו פרטים מהחקירה.

מועמדיו של אהרונישקי לתפקיד הם ראש אגף המודיעין, ניצב חיים קליין, וראש אגף התכנון, ניצב יעקוב בורובסקי. פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, הודיעה כבר כי היא תתנגד למינוי של אחד מהשניים בשל עבירות משמעת שנרשמו בעבר בתיקיהם האישיים.

לעת עתה הודיע בן עמי כי הוא מקפיא את כל המינויים במשטרה עד שתיפטר סוגיית ראש אח"ק.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully