וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נסראללה: "גרמניה החלה בתיווך לקראת עסקת חילופי שבויים עם ישראל"

10.12.2000 / 8:16

מנהיג החיזבאללה הבהיר הלילה לראשונה: העברנו למתווכים הגרמנים את דרישותיו מישראל ועתה הכל תלוי במידת ההיענות הישראלית לדרישותינו; הודעת החיזבאללה מצטרפת לשורה של דיווחים אופטימיים על סיכויי הצלחת יוזמת התיווך הגרמנית

מאת שי שריג

ארגון החיזבאללה נתן אתמול את האישור החשוב ביותר לכך שגרמניה החלה ביוזמת תיווך בין ישראל לחיזבאללה לקראת ביצוע עסקת חילופי שבויים ישראלים תמורת ערבים הכלואים בבתי הכלא בארץ.

מזכ"ל הארגון, השייח' חסן נסראללה, אמר אתמול בתשובה לשאלת סוכנות הידיעות "רויטרס":
"גרמניה החלה למעשה במשימת התיווך והחיזבאללה הודיע למתווכים הגרמנים באופן רשמי, מהן עמדותיו ודרישותיו מישראל למען ביצוע עסקת חילופים כוללת". נסראללה הוסיף: "העניין תלוי במידת ההיענות הישראלית לדרישותינו".

הודעת נסראללה על התיווך הגרמני מצטרפת לשורה של סימנים שהצטברו בסוף שבוע האחרון, על כך שגרמניה החלה בתיווך בין החיזבאללה לישראל, תיווך הזוכה לתמיכה רבה מצד בכירי החיזבאללה. אחד מבכירי הארגון, השוהה כעת בגרמניה, רמז בראיון שהתפרסם ביום שישי בשבועון "כול אלערב" כי קיימים סיכויים גדולים להצלחת התיווך הגרמני, במיוחד לאור הצלחות העבר שנחלה גרמניה בנושא זה. הבכיר בחיזבאללה, מוחמד תוופיק מיקדאד, שתואר בראיון כ"איש מספר 3 בחיזבאללה", סרב לפרט אם עצם שהותו בגרמניה קשורה במידה כלשהי למאמצי תיווך גרמניים.

גם נשיא המדינה, משה קצב, ציין בראיון לשבועון גרמני, כי גרמניה העבירה בימים האחרונים מסר ללבנון ולחיזבאללה, כי ישראל נכונה להגיע להסכם בעניין שחרור החיילים החטופים. גורם ממשלתי בכיר בברלין ציין, כי קנצלר גרמניה, גרהרד שרדר, הבטיח לראש הממשלה ברק לעשות את מירב המאמצים להביא לפתרון סוגיית החטופים הישראלים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully