וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בליכוד ובעבודה מתכוננים להתמודדויות על ראשות המפלגה

10.12.2000 / 7:44

מרכז מפלגת העבודה עשוי כבר היום להודיע על מועמדותו של ברק לראשות הממשלה; בורג טרם החליט על מהלכיו; בליכוד ממתינים לראות מה יהיה עם נתניהו; אם דרכו תחסם עשויים להתמודד נגד יו"ר המפלגה, אריאל שרון, סילבן שלום ולימור לבנת

בשתי המפלגות הגדולות החלו אתמול להתארגן במרץ לקראת הבחירות, שעשויות להתקיים מוקדם מהצפוי, בעוד 60 יום.

מרכז מפלגת העבודה יתכנס היום ועשוי לבחור בברק למועמד המפלגה לראשות הממשלה. כינוס המרכז נקבע מראש, לפני הודעתו הדרמטית של ראש הממשלה, והיה אמור להתקיים בו דיון על שינוי שיטת הבחירות. אולם עתה נראה כי סדר היום ישתנה, ומקורבי ברק ינסו להפוך את הכינוס לטקס ההכתרה של ברק.

אתמול, לאחר מסיבת העיתונאים, כינס ברק את שריו לדיון במצב שנוצר. בפגישה תנמכו השרים בצעדו של ראש הממשלה, כולל השר חיים רמון, שתקף אותו בסוף השבוע בצורה חריפה.

למרות זאת, עדיין קיימת האפשרות להתמודדות בעבודה. הציר היוני במלפגה, פרס-בורג-רמון-ברעם, לא פסלו אמש העמדם מועמד מטעמם לראשות המפלגה והממשלה. חבר הכנסת, עוזי ברעם, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי תמיכתו בברק אינה מובטחת כלל ועיקר.

בליכוד ממתינים כולם לראות כיצד יתפתחו הענינים בימים הקרובים והאם נתניהו יוכל להתמודד. במקרה שדרכו של נתניהו תחסם, שמות המועמדים שהועלו הם יו"ר המפלגה, אריאל שרון, וחברי הכנסת, סילבן שלום ולימור לבנת. שלום אמר כי בימים הקרובים יכנס מסיבת עיתונאים ויודיע על החלטתו. לבנת משהה גם היא את הודעתה, וגורמים בליכוד אמרו כי יתכן ובמקרה שמנתניהו תימנע האפשרות להתמודד, הוא יודיע על תמיכתו בלבנת. אריאל שרון הודיע בעבר כי בכונתו להתמודד מול כל מועמד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully