וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מה נשאיר לדורות הבאים? פלאפון ולואי ארמסטרונג

9.12.2000 / 23:50

האמריקאים יקברו בקרוב את קפסולת הזמן של המילניום שתכלול גם תמונה צבעונית של גלקסייה הנשקפת מהטלסקופ "האבל"; וגם פסל של חומת ברלין שפיסל הנשיא לשעבר רונלד רייגן; להתראות בעוד מאה שנה

לאמריקאים יש מנהג חביב למדי לקבור באדמה "קפסולת זמן". מדובר בתיבה או כל קופסא עמידה אחרת שקוברים בה כמה ממאפייני התקופה כדי שבעוד עשרות או מאות בשנים מי שימצא את הקפסולת הזמן יידע איך היו החיים על פני כדור הארץ פעם. בשבועות הקרובים יקברו האמריקאים קפסולת זמן נוספת, והפעם - הקפסולה של המילניום.

הקפסולה הלאומית תכיל, בין היתר, טלפון נייד, דסקיות של חיילי צבא ארצות הברית, תמונה צבעונית של גלקסיה הנשקפת מטלסקופ החלל המפורסם "האבל", הקלטה של לואי ארמסטרונג מנגן בחצוצרה ופיסת בטון שהנשיא רייגן פיסל בה את חומת ברלין.

הקפסולה העשויה מפלדה, נחושת וטיטאניום תיחתם, תיאטם ותועבר לחדר אחסון מיוחד של הגנזך האמריקאי הלאומי. הטמפרטורה בחדר, שייפתח רק בעוד מאה שנים, נמצאת תחת פיקוח מתמיד. שתי קופסאות נוספות של מוצגים מתקופתנו נשלחו לתצוגה מיוחדת שתיפתח בטקס רשמי שייערך במטה הראשי של הגנזך הלאומי.

ההחלטה על תכולת הקפסולה התקבלה אחרי שועדת המילניום של הבית הלבן ביקשה מאישי ציבור אמריקאים נבחרים ומילדים לכתוב להם כיצד לדעתם ייבנה הרכב הקפסולה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully