וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברון: עימות אלים בין מתנחלים לחיילים

9.12.2000 / 20:17

צה"ל מפנה את המתנחלים מקרית ארבע שפלשו לבית הפלסטיני בגבעת החרסינה; הפלסטינים טוענים כי המתנחלים ירו בנער בן 13; צה"ל חידש את הכיתור על ערי הגדה; עשרה פלסטינים נהרגו אתמול בשטחים; מתנחלים ניסו לפלוש לקבר רחל

כוחות הביטחון מנסים בשעה זו לפנות את המתנחלים שפלשו אתמול לביתה של משפחת ג'עבר בגבעת החרסינה ליד חברון. במקום התקהלו כ-200 מתנחלים והם מנסים למנוע את הפינוי. עד כה נפצעו בעימות שוטר ומתנחל.

המתנחלים פלשו אתמול לבית במחאה על הפיגוע בו נהרגו שניים מתושבי גוש עציון. לטענת המתנחלים הבית נבנה שלא כחוק על שטח קרית ארבע.

נער פלסטיני בן 13 נפצע בצהרים בבטנו וידו מיירי במהלך עימות עם מתנחלים מקריית-ארבע. הוא הועבר לטיפול בבית-החולים הדסה עין-כרם, משם נמסר כי מצבו קשה. הוא נותח ולדברי גורמים בבית החולים אם היה מגיע אפילו חצי שעה מאוחר יותר - לא ניתן היה להציל את חייו.

בעקבות התפרעות המתנחלים באזור פנה יוסי שריד לשר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, וביקש ממנו לפעול להרגעת הרוחות בעיר. הפלסטינים פתחו באש לעבר עמדת צה"ל סמוך ליישוב היהודי בחברון, החיילים השיבו אש - לא היו נפגעים.

בשעות הרב נזרקה אבן על מכונית בכביש ירושלים - ת"א, סמוך לשעבר הגיא. זהו האירוע השני השבוע של פגיעת אבן במכונית באזור זה.

מתנחלים נעצרו היום בשני אירועים שונים, לאחר שניסו לחדור למתחם קבר רחל סמוך לבית לחם. האיזור מוכרז כשטח צבאי סגור.

הרשות הפלסטינית: ארבעה מההרוגים הם שוטרים פלסטינים.

ההנהגה הפלסטינית הכריזה על "יום זעם" נוסף ברחבי השטחים, לאחר המהומות הקשות בשטחים אתמול, במהלכן נהרגו עשרה פלסטינים ושלושה ישראלים.

הפלסטינים טוענים כי ארבעה מההרוגים הם שוטרים פלסטינים שנהרגו בהפגזה של טנק ישראלי ליד ג'נין. ישראל טוענת כי הם היו חשודים בפעילות חבלנית.

היום נערכו לוויותיהם של ההרוגים במהומות אתמול בירושלים, בגדה וברצועה. הנהגת אינתיפדת אל אקצה, בראשות מרואן ברגותי, הודיעה על שביתת מסחר של שלוש שעות, לציון 13 שנים לתחילתה של האינתיפדה הראשונה. ההלוויות עברו בשקט יחסי.

בעקבות האירועים הקשים אתמול בשטחים, הורה הדרג המדיני לצה"ל לכתר מחדש את הערים הפלסטיניות בגדה ולקדם כלי רכב כבדים לפאתי הערים. ההחלטה מבטלת למעשה את ההקלות שהונהגו בשבוע שעבר לרגל חודש הרמאדן. ההחלטה נועדה להקשות על חוליות התנזים לצאת לפיגועי ירי בכבישים בשטחים. אחר הצהריים הסיר צה"ל את הכתר מעל קלקיליה, בערים האחרות עומדת הסגר בעינו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully