וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלושה ישראלים נהרגו בפיגועים ביום שישי

9.12.2000 / 17:48

אליהו בן עמי מעתניאל יובא הערב למנוחות בשעה 22:00 ברחובות; רינה דוידובסקי, שנהרגה אתו בפיגוע הירי על מכוניתם, נקברה אתמול; הרוג נוסף ופצועה אתמול ביריות על אוטובוס ליד יריחו

בשני פיגועי הירי אתמול בשטחים, נהרגו שלושה ישראלים. אליהו בן עמי, בן 41, מעתניאל, ורינה דוידקסקו נהרגו כשיריות נפתחו על מכוניתם ליד בית חגי, וסמל טל גורדון מירושלים נהרג מיריות שנפתחו על אוטובוס בו נסע סמוך ליריחו. ביריות על האוטובוס נפצעה חברתו של טל.

אליהו בן עמי הסיע בבוקר יום שישי, מורים לבית הספר בקרית ארבע. סמוך לכפר בני עמי, עקפה מכונית פלסטינית את מכוניתו ויושביו פתחו לעברה באש. מהיריות נהרגה רינה דידובסקי ז"ל, שהובאה כבר אתמול למנוחות. אליהו בן עמי ופצועה נוספת הועברו להמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם, שם נקבע מותו של בן עמי. הניח אחריו אשה ושתי בנות. יובא היום למנוחות בשעה 22:00 בבית העלמין ברחובות.

אחר הצהריים נורתה אש לעבר אוטובוס של אגד שהיה בדרכו לירושלים בכביש עוקף יריחו, סמוך לצומת בית הערבה. בפיגוע נפצע ישראלי באורח אנוש, ומאוחר יותר מת מפצעיו בבית החולים. חברתו של ההרוג נפצעה באורח קל והיא מאושפזת בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

"חיית ומתת לפי עקרונותיך"

רינה דידובסקי, מורה במקצועה ואם לשישה מבית חגי, נקברה בצהריים בהר המנוחות בירושלים. מסע ההלוויה שלה יצא מבית חגי לבירה. מאות מתנחלים עמדו בצידי הדרכים עם דגלים, ומחו על פיגוע הירי. עשרות מהם חסמו מספר כבישים ברחבי יהודה ושומרון לתנועת פלסטינים. ביניהם כביש עוקף רמאללה.

מלוויה של דידובסקי עברו עם ארונה ליד מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים, במחאה על מדיניות הביטחון שלו. במקום התפתח עימות בין מפגינות מתנועת "נשים בשחור" לפעילי ימין. המשטרה הפרידה בין הניצים, ואחד ממפגיני הימין נפצע באורח קל.

קודם לתחילת המסע ספדה לדידובסקי אחת מבנותיה: "האמנת בכוחו של החינוך ולכן הלכת להוראה. האמנת שצריך לחיות בכל מקום בארץ ישראל. כל חייך היו מונחים לפי עקרונותיך וגם מותך. נמשיך לצעוד בדרך שהתווית לנו".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully