וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פוטין: אני שוקל לשחרר את המרגל האמריקאי

9.12.2000 / 17:56

לדבריו אם ישוחרר "זה יהיה רק בשבוע הבא לאחר שיחל לרצות את עונשו"; הנשיא פוטין אמר בעבר, כי הוא עשוי להתחשב במצבו הבריאותי של אדמונד פופ, הסובל מסרטן עצמות; פופ נשלח ל-20 שנות מאסר לאחר שהורשע בגניבת מסמכים סודיים של טילים רוסיים


נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר היום כי הוא שוקל לשחרר את אדמונד פופ, האמריקאי שהורשע בריגול לטובת ארצו ושלח לכלא הרוסי בשבוע שעבר.

"בכל מקרה", צוטט פוטין כאומר, "לא אחליט על כך עד ל14 בדצמבר אז יחל פופ לרצות את עונשו".

המרגל האמריקאי, אדמונד פופ, הורשע לפני שבוע על ידי בית משפט במוסקבה בריגול למען ארצות הברית פופ ביקש חנינה מנשיא רוסיה. דובר הקרמלין, שצוטט בסוכנות ידיעות רוסית, מסר כי ועדת החנינות הנשיאותית תדון בבקשתו.

פופ, 54, קצין בצי האמריקאי, נידון ל-20 שנות מאסר, והוא האזרח האמריקאי הראשון שנכלא ברוסיה באשמת ריגול מאז שהסתיימה המלחמה הקרה. פופ הכחיש במהלך משפטו כי גנב שרטוטים סודיים של טילי טורפדו רוסים, ואמר כי החומר היה זמין לאנשים רבים.

במהלך המשפט סירב פוטין להתערב בהליכים המשפטיים, אולם רמז כי אם יידרש להגיע לכלל החלטה בנושא, הוא יתחשב במצבו הבריאותי של פופ, שסובל מסרטן עצמות. גם אשתו של פופ, שרי, פנתה לפוטין בבקשה לשחרור בעלה על רקע הומניטרי. לטענת תומכיו של פופ, השהייה בכלא עלולה להביא למותו.
0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully