וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשורה לנשים: התקן תוך רחמי חדש מסייע במניעת הריון

9.12.2000 / 13:50

מנהל התרופות האמריקאי אישר את שיווקו של ההתקן "מירנה"; המכשיר החדש מסייע במניעת הריון למשך חמש שנים; ההתקן עשוי לדחוק את השימוש בגלולות; הוא ישווק לחנויות בתחילת השנה, מחירו טרם נקבע


מאת מוטי גל

שובו של ההתקן התוך רחמי: מכשיר חדש הקרוי "מירנה", קיבל אישור הפצה מה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי). המכשיר הקרוי מסייע במניעת הריון למשך חמש שנים.

ולמרות הרוח החדשה, מומחי ה-FDA בחרו לכנות את המכשיר החדש "עוד אמצעי למניעת הריון". נשים רבות שכבר ניסו את ההתקן החדש טוענות כי הוא יעורר מחדש את רצונן של הנשים לעבור להתקן תוך רחמי - אמצעי מניעה שאינו פופולרי כיום בשל העובדה שהוא גורם לזיהומים רבים, הפלות ואף מוות.

ההתקן החדש מותקן ברחם וחוסם ההפריה. הוא משחרר כמויות זעירות של ההורמון "לבונורגסטרל" לתוך הרחם. יעילותו היא בשיעור של כ-99 אחוזים במניעת התעברות, אולם היכולת להרות שבה עם הפסקת השימוש בהתקן.

ה-FDA מזהיר כי נשים שמקבלות זיהומים באזור האגן או חוות הריון אקטופי - הפריה באחת החצוצרות, חייבות להפסיק את השימוש בהתקן. המשתמשת בהתקן עשויה לסבול מתופעות לוואי שונות הכוללות: רגישות בשדיים, סחרחורת, כאבי ראש ושינויי מצב רוח. השינויים נעלמים לרוב בתוך מספר חודשים מרגע החדרת ההתקן. חשוב לציין כי שלא כמו הקונדום, "מינרה" אינה מגנה ממחלות מין.

שיווק ההתקן יחל בתחילת השנה האזרחית הקרובה. מחירו לצרכנית טרם נקבע.0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully