וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת הביטחון דחתה את ההחלטה על שליחת משקיפים לשטחים ליום שני

9.12.2000 / 10:43

הפלסטינים יזמו את הדחייה, בתקווה להשיג רוב לשליחת משקיפים לאזור; הגישו הצעה מתונה שלא נקבה במספר המשקיפים; ארה"ב צפויה להטיל וטו על כל החלטה שתתקבל

מועצת הביטחון של האו"ם דחתה ליום שני את מועד ההצבעה על ההצעה לשלוח משקיפים זרים לשטחים. הפלסטינים יזמו את הדחייה בתקווה להשגת רוב, למרות שארה"ב תטיל, ככל הנראה, וטו על כל החלטה שתתקבל.

הפלסטינים ועוד שישה נציגים מארצות מתפתחות במועצה העלו הצעה מתונה יותר ביחס להצעה המקורית שדרשה שליחתם של 2,000 משקיפים לשטחים, ונמנעו מלנקוב במספר כלשהו. ההצעה גם קובעת כי על מזכ"ל האו"ם להתייעץ עם שני הצדדים בנוגע לפעילות הכוח.

הנציג הפלסטיני, נאסר אל קידווה, אמר כי הצורך לשלוח משקיפים לאזור גבר, לאחר המהומות הקשות אתמול בשטחים. רוב החברות במועצה סבורות כי כוח משקיפים יתרום להרגעת המצב באזור. אך ארה"ב, צרפת, בריטניה ומזכ"ל האו"ם סבורים כי לאור התנגדותה של ישראל למהלך לא תהיה בו תועלת.

בריטניה וצרפת ניסו להעלות השבוע הצעת החלטה שתהיה מוסכמת על כל הצדדים. אך ארה"ב, ישראל והפלסטינים דחו את ההצעה באופן מיידי. כדי להצליח להעביר את הצעתם במועצת הביטחון זקוקים הפלסטינים לרוב של תשעה קולות. כל אחת מחמשת החברות הקבועות במועצה יכולה להטיל וטו נגד כל החלטה שתתקבל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully