וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שטחים: נער פלסטיני נפצע קשה מאש מתנחלים

9.12.2000 / 13:50

הפלסטינים הכריזו על "יום זעם" נוסף בעקבות האירועים האלימים אתמול, צה"ל כיתר את ערי הרשות; עימות בין פלסטינים למתנחלים בחברון; שריד לבן עמי: פעל להרגעת המתנחלים בעיר

ההנהגה הפלסטינית הכריזה ל"יום זעם" נוסף ברחבי השטחים, לאחר המהומות הקשות בשטחים אתמול, במהלכן נהרגו עשרה פלסטינים ושלושה ישראלים.

נער פלסטיני בן 13 נפצע בצהרים בבטנו וידו מיירי במהלך עימות עם מתנחלים מקרייתו-ארבע. הוא הועבר לטיפול בבית-החולים הדסה עין-כרם, משם נמסר כי מצבו קשה והוא מנותח בשעה זו.
המתנחלים השתלטו אתמול על מבנה בבניה של פלסטינים בשטח ששיך לטענתם לקריית-ארבע. צה"ל נמנע מלפנותם ובמהרים באו לשם כמה עשרות פלסטינים והתפתח עימות בין הצדדים. במהלך העימות גם נורו יריות ונפצע כאמור הנער הפלסטיני.

בעקבות התפרעות המתנחלים באזור פנה יוסי שריד לשר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, וביקש ממנו לפעול להרגעת הרוחות בעיר. הפלסטינים פתחו באש לעבר עמדת צה"ל סמוך ליישוב היהודי בחברון, החיילים השיבו אש - לא היו נפגעים.

היום נערכו לוויותיהם של ההרוגים במהומות אתמול בירושלים, בגדה וברצועה. הנהגת אינתיפדת אל אקצה, בראשות מרואן ברגותי, הודיעה על שביתת מסחר של שלוש שעות, לציון 13 שנים לתחילתה של האינתיפדה הראשונה.

תקריות הירי בשטחים נמשכו הלילה. הפלסטינים ירו הלילה לעבר גילה, אפרתה, באזור עינב שבשומרון, ובציר קרני-נצרים, ברצועת עזה. כוחות צה"ל השיבו אש, לא היו נפגעים.

בעקבות האירועים הקשים אתמול בשטחים, הורה הדרג המדיני לצה"ל לכתר מחדש את הערים הפלסטיניות בגדה ולקדם כלי רכב כבדים לפאתי הערים. ההחלטה מבטלת למעשה את ההקלות שהונהגו בשבוע שעבר לרגל חודש הרמאדן. ההחלטה נועדה להקשות על חוליות התנזים לצאת לפיגועי ירי בכבישים בשטחים. אחר הצהריים הסיר צה"ל את הכתר מעל קלקיליה, בערים האחרות עומדת הסגר בעינו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully