וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קובה הודיעה כי תנתק את קווי הטלפון לארצות הברית

8.12.2000 / 16:04

האיום בא בעקבות החלטה אמריקאית להחרים רכוש קובני בארצות הברית, לפיצוי "נפגעי פעולות טרור קובניות"; הוואנה הטילה בתגובה מס של 10 אחוז על תעריפי שיחות הטלפון בין המדינות, אך חברות הטלפון האמריקאיות לא שילמו את המס עד כה

קובה הודיעה היום כי היא מתכוונת לנתק את קווי הטלפון בינה לבין ארצות הברית בשבוע הבא. הסיבה: חברות הטלפון האמריקאיות לא שילמו מיסים חדשים שהוטלו על ידי שלטונות קובה, בתגובה לשימוש שעשה הממשל האמריקאי ברכוש קובני בארצות הברית. הודעת מועצת המדינה של קובה שודרה ברדיו ובטלוויזיה.

באוקטובר הטילה קובה מס בגובה עשרה אחוז ממחיר שיחות הטלפון בין המדינות. הצעד בא בתגובה להחלטת הסנאט האמריקאי לאפשר שימוש בכספים וברכוש קובני בארה"ב לצורך פיצוי קורבנות "פעולות טרור שבוצעו על ידי הוואנה". קובה הודיעה מראש, כי תנתק את קווי הטלפון לארה"ב, אם המס לא ישולם.

זו הפעם השניה תוך שנתיים ששתי המדינות, שאין ביניהן קשר דיפלומטי, מסתכסכות בנושא הקשר הטלפוני ביניהן. קווי הטלפונים בין המדינות משמשים בעיקר קובנים שבני משפחותיהם חיים בארה"ב. בוויכוח הקודם, שהיה בשנת 99', ניתקה קובה חלק גדול מקווי הטלפון בין המדינות, אך חידשה את הקשר בתחילת השנה.

הכספים הקובנים אותם מבקשים האמריקאים להחרים, נועדו לפצות את בני משפחותיהם של טייסים אמריקאים, ממוצא קובני, שנהרגו לאחר שמטוסיהם הופלו על ידי מיג קובני בשנת 96'. ארבעת ההרוגים השתייכו לארגון של גולים קובנים. הם יצאו לטיסה כדי לנסות ולאתר פליטים מקובה, המנסים לברוח מהמדינה דרך הים.
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully