וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שירזי, צא בחוץ

7.12.2000 / 18:55

מקרה שהיה, כך היה: במהלך המשחק בשבת בין בני יהודה למכבי נתניה, רצו חזי שירזי, קפטו בני יהודה וישראל זביטי, קשר מכבי נתניה, זה לצד זה, בניסיון להשיג את הכדור. כתפיים התחככו, מרפקים קצת זזו, הכל בסדר, כידוע- "כדורגל זה לא בלט".

אז החליט שירזי, שאם אפשר להשיג יתרון קטן אז למה לא ובפיסא'לה קטנה שלח את זביטי לדשא. אבל לחזי לא הספיק הכדור, הוא כנראה כעס מאוד על זביטי השרוע על הדשא, על זה שגרם לו לרוץ כל כך הרבה ובעודו מדלג מעליו שלח לעברו בעיטה עם הפקקים ישר לחזה. הקוון והשופט (דני קורן), לא שמו לב ושירזי המשיך לשחק, כבש וניצח.

עיתוני הכדורגל, במוספי יום א' שלהם, הזכירו אמנם את התקרית, אך התזכורות נבלעו בשלל המחמאות על משחק הלחימה (באמת לחימה) של שירזי ועל השער ה-100 שלו. הגדיל לעשות העיתון "ראשון", שבחר בו לשחקן המחזור. הלו, מישהו הודיע על הפיכתה של ליגת העל למחנה אימונים של הג'יהאד?

ביום שני הודיעה ההתאחדות לכדורגל כי היא מתכוונת להעמיד את חזי שירזי לדין על סמך צילומי הטלוויזיה שהראו את המקרה. שירזי, שכנראה הבין שהוא הסתבך מיהר להתנצל, אבל בגילוי לב הוסיף ש-"להעמיד על זה לדין נראה לי מגוחך, אחרת צריך להרחיק חצי ליגה". יש לי חדשות בשבילך, אדון שירזי, אתה הוא המגוחך. בעצם, אתה לא מגוחך, אתה פשוט מגעיל. אני מזמין אותך לקחת את החצי ליגה שאתה מדבר עליה ולהיעלם למקום בו לא נראה אתכם ולא נשמע את המרגליות שפיות כמו שלך מנפיקים.

בהרבה מקרים יש לעבירות כמו זו של שירזי נסיבות מקילות, שאמנם לא פוטרות מאשמה, אבל עוזרות לפעמים להבין שהייתה זו התפרצות של שחקן ברגע של סערת נפש. לא זה היה המקרה בשבת. שירזי כבר התגבר על זביטי (לא משנה באיזה דרך) לפני הבעיטה. זביטי ובדקתי טוב, לא עשה שום דבר מלוכלך במאבק על הכדור ובני יהודה בכלל הייתה בדרך לניצחון. לא מדובר בתסכול, אלא בגועל נפש בהתגלמותו. על הטמטום בלעשות עבירה כזו במשחק כל כך חשוב, דווקא מצדו של הקפטן (שכבר קיבל צהוב) אני מעדיף לא לדבר.

שלא יובן לא נכון, יש לי הרבה הערכה מקצועית לחזי שירזי. מדובר באחד החלוצים החזקים בליגה שלנו, בעל אופי של ווינר והרבה נשמה. את מה שהוא תרם להישארות של בני יהודה בעונה שעברה קשה לתאר במילים, אבל כל זה לא פוטר אותו כהוא זה מעונש על ההתנהגות שלו.

ההתאחדות צריכה לנער את שירזי ניעור בריא. הבעיטה ששלח לעבר זביטי רק בנס לא פירקה לא איזה צלע ולא נראה לי שצריך לחכות לצלעות שבורות ודשא מוכתם בדם, על מנת להעלים מהמגרשים את התופעה המכוערת הזו. כל עונש שיכלול פחות מחודש הרחקה מהמגרשים יהיה הנחה גדולה ולא מוצדקת לעבריין כדורגל.

אבל האחריות היא לא רק של ההתאחדות. לשירזי יש מאמן והדרך בה מתנהגים השחקנים על המגרש, בדיוק כמו מערך המשחק שלהם, תלויה בו. אף מאמן לא מפעיל את השחקנים שלו בשלט רחוק וברור שאוחנה לא היה יכול לעצור את שירזי, אך מרגע שנגמר המשחק, העניין עובר לשליטתו המלאה. אוחנה, בלי שום קשר להחלטת ההתאחדות, היה צריך לתפוס את הקפטן שלו לשיחה צפופה ולהודיע לו חגיגית, שבשבועיים הקרובים הוא רואה את המשחקים של הקבוצה רק מהיציע. נכון ששירזי שחקן חשוב ושבני יהודה צריכה את נקודות על מנת להבטיח את מקומה בליגת העל, אבל אם זאת הדרך שלה לעשות את זה, אז אני מקווה מאוד שהיא תיכשל. אוחנה צריך להבהיר לכולם שלא זו הדרך של בני יהודה ואז גם אני אחזיק לה אצבעות.

מילה טובה לוועדת המשמעת של ההתאחדות על השימוש הגובר בשופט החמישי במגרש, מצלמת הטלוויזיה. עכשיו צריך רק לקוות שיתחילו לעשות זאת לעיתים יותר קרובות ובמקרים נוספים, כגון ביטול עונשי הרחקה מצהובים או אדומים לא מוצדקים. כל דבר שלא פוגע במהלך המשחק, אבל הופך את החוק לצודק יותר, יתקבל בברכה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully