וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החיזבאללה: סיכוי גדול להצלחת התיווך הגרמני לשחרור חיילי צה"ל

8.12.2000 / 11:47

גורם בכיר בארגון: החיזבאללה מקדם בברכה תיווך גרמני לשחרור החיילים הישראלים, בשל הצלחות העבר של גרמניה בנושא זה; מבהיר: נשחרר את החיילים הישראלים רק בתמורה לשחרור כל האסירים הכלואים בישראל; מזהיר את המוסד מפני פעולות נוספות שמתכנן החיזבאללה

מאת שי שריג

בכיר בחיזבאללה, השוהה בברלין, רמז השבוע כי תיווך גרמני בסוגיית החטופים הישראלים עשוי לנחול הצלחה, בעיקר לאור הניסיון הגרמני והצלחות העבר של גרמניה בתיווך בין ישראל לחיזבאללה. הבכיר סירב לומר אם שהותו בגרמניה קשורה למאמצי תיווך כלשהם הנעשים בימים אלה מאחורי הקלעים.

מוחמד תוופיק מיקדאד, אחד מבכירי החיזבאללה, אומר בראיון בלעדי מברלין, המתפרסם הבוקר בשבועון "כול אלערב" היוצא לאור בישראל, כי "חיזבאללה תומך בתיווך גרמני, בין היתר משום שהתיווך הגרמני הוכיח עצמו בעבר, וכן בשל הקשרים המדיניים והכלכליים ההדוקים בין איראן לגרמניה".

עם זאת, הוא קורא לכל הערבים הכלואים בישראל להיות רגועים, משום שהחיזבאללה "לא ישחרר את החיילים הישראלים החטופים עד אשר ישוחררו כל האסירים הערבים המוחזקים בידי ישראל, פלסטינים, ירדנים, סורים ואיראנים, ללא יוצא מן הכלל".

הוא שב ומדגיש כי שחרור ירושלים ומסגד אל-אקצה הוא אחת ממטרות פעילות החיזבאללה, וכי "סילוקה של ישראל מעל מפת האזור שוב איננו חלום בלבד, אלא שאיפה ריאלית, שניתן להגשימה".

תוופיק מיקדאד, המתואר בראיון ל"כול אלערב" כ"איש מספר 3 בחיזבאללה", מוסיף: "המשך פיגועי ההתאבדות ומלחמת הג'יהאד נגד ישראל היא הדרך היחידה לשחרור פלסטין. החיזבאללה מעניק לפלסטינים את מירב הסיוע המדיני, המוראלי והצבאי שיש ביכולתו לתת למען המשך הג'יהאד". לבסוף, מפנה מיקדאד אזהרה למוסד הישראלי ואומר: "על המוסד לצפות לפעולות נוספות מצד החיזבאללה. הוא צריך להבין, כי הוא מובס אל מול היכולות המודיעיניות שלנו וכי אבד עליו הכלח".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully