וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שום כלום

8.12.2000 / 10:04

קבוצת צרכנים פנתה למינהל המזון והתרופות בארצות הברית בבקשה לשנות את נוסח התווית על אריזות כדורי שום, לפיו הם "מורידים רמות כולסטרול בדם"; מחקר שנערך גילה כי הירידה המזערית ברמות הכולסטרול בדם בעקבות השימוש בכדורים, נעצרה לאחר כמה חודשים

מאת מוטי גל

קבוצת פעילי צרכנות בארצות הברית פנתה השבוע למינהל המזון והתרופות האמריקאי בדרישה להורות ליצרני תחליפי השום לשנות את נוסח התווית על האריזה. הקבוצה טוענת כי יצרני המזון משתמשים בשיווק השום תחת תווית "מוריד רמות כולסטרול בדם", על אף מחקרים הסותרים את יכולת השום להוריד כולסטרול.

מחקר שפורסם לאחרונה על ידי המחלקה האמריקאית לרפואה ושירותי בריאות מצא כי תחליפי שום אינם מורידים רמות כולסטרול באופן משמעותי שיפחית תחלואה או תמותה ממחלות לב וכלי דם.

מחקרים קודמים מצאו כי השום הצליח להוריד מעט את רמות הכולסטרול בדם, אולם הירידה המזערית שנצפתה נעצרה לאחר שלושה חודשים. צריכה ממושכת של שום לא הביאה לכל שינוי במצבורי השומנים והכולסטרול בכלי הדם, ולפיכך לא הצליחה למנוע מחלות כמו אוטם שריר הלב או שבץ מוחי.

בין החברות המשווקות את תחליפי השום נמצאת חברת "צנטרום", המשווקת את מוצריה גם בישראל. מינהל המזון והתרופות טרם השיב לדרישת הצרכנים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully