וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק לא מתכוון לפטר את רמון למרות הביקורת הקשה

8.12.2000 / 8:22

בכנס של התק"ם תקף אתמול השר רמון בחריפות את המדיניות הכלכלית-חברתית של ראש הממשלה ושר האוצר וכינה אותה "מופקרת"; ברק: זה לא המקום להעביר ביקורת; שוחט: רמון תוקע סכינים בגבו של ברק; ביילין: אין מקום להחליף את ברק, אבל חשוב גם שרמון ישאר במפלגה

ראש הממשלה, אהוד ברק, אינו מתכוון בשלב זה לפטר את השר חיים רמון, למרות הביקורת הקשה שהעביר אתמול על המדיניות הכלכלית-החברתית של ראש הממשלה ושר האוצר.

בנאום בפני הפורום הפוליטי של התק"ם אמר רמון כי הממשלה "מנהלת מדיניות מופקרת וחסרת אחריות שפוגעת בהבטחות שניתנו לבוחר". הוא הוסיף כי ההתנהלות הכלכלית עלולה להביא בסופו של דבר להפסד השלטון בבחירות הקרובות.

בשבועות האחרונים פרץ עימות פומבי בין רמון לשר האוצר אברהם שוחט, לאחר שרמון תקף את פקידי האוצר על רקע סירובם להעביר כספים לשכונת גילה.

השר שוחט אמר בתגובה כי "מי שמופקר הוא רמון בעצמו שתוקע סכינים בגבו של ראש הממשלה". ברק דחה את הביקורת ואמר כי ממשלתו דווקא הצליחה בכל הקשור למדיניות הכלכלית וכי "המקום האחרון ממנו הייתי מצפה לקבל ביקורת הוא מכיוון שר בממשלה".

לגבי עתידו האישי אמר רמון כי יחליט האם להתמודד, כשתקבע השיטה ואז "יחליט כל אחד האם הוא יתמודד או לא". במקביל, ערכו רמון, יו"ר הכנסת אברהם בורג וח"כ עוזי ברעם התיעצות סודית, באשר לעתידם במפלגת העבודה. השלושה דנו בכוונתו של אהוד ברק לערוך בחירות פנימיות במרכז העבודה ובוועידת המפלגה בלבד. כמו כן הועלתה האפשרות, כי רמון ובורג יתמודדו מול ברק על תפקיד יו"ר המפלגה.

שר המשפטים, יוסי ביילין, חברו של רמון, אמר הבוקר כי לדעתו אין מקום שמפלגת העבודה תעמיד מועמד אחר בראש הרשימה בבחירות הבאות. עם זאת הוא ציין כי הוא אינו רוצה לראות את המפלגה בלי רמון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully