וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרוגה ושני פצועים בפיגוע ירי בקרית ארבע

8.12.2000 / 10:30

רינה דידובסקי, אם לשישה מבית חגי, נהרגה מאש שנורתה ממכונית פלסטינית על רכב שהסיע מורים מדרום הר חברון לבית הספר בקרית ארבע; אחד הפצועים נפגע קשה מאוד ופצועה נוספת נפגעה באורח קל; היורים הצליחו להימלט לשטחי הרשות הפלסטינית; עדיין נשקפת סכנה לחייו של החייל

רינה דידובסקי, אם לשישה מבית חגי, נהרגה הבוקר בפיגוע ירי בסמוך לקרית ארבע. בפיגוע נפצעו שני ישראלים נוספים, תושבי עתניאל. אחד מהם נפגע באורח קשה מאוד ואשה נוספת נפצעה קל.

עד ראיה סיפר כי ליד הכפר בני נעים עקף רכב פלסטיני את המכונית הישראלית ויושביו פתחו לעברה באש, משני כלי נשק. נוסעי המכונית היו מורים מיישובי דרום הר חברון, שעשו את דרכם לבית הספר בקרית ארבע. ההרוגה היא תושבת אחד היישובים באזור.

הפצועים הועברו לבית החולים. התוקפים הצליחו ככל הנראה להימלט לשטח A, שבשליטת הרשות הפלסטינית.

לווייתה של רינה דידובסקי תתקיים היום בשעה 13:30 בהר המנוחות בירושלים.

ראש הממשלה, אהוד ברק, הגיב על הפיגוע ואמר: "הפגיעה באזרחים מעידה על פחדנות, היא לא תשבור את כוח עמידתנו ואת מאבקנו הנחרץ נגד האלימות והטרור. המרצחים השפלים לא יינקו".

מצבו של החייל שנפגע אתמול בפיגוע הירי בשומרון ממשיך להיות קשה ועדיין נשקפת סכנה לחייו. הוא נותח וכעת הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ. במצבם של החייל והאזרחית שהיו עמו ברכב חל שיפור, מצבם מוגדר קל ובינוני והם יצאו מכלל סכנה.

במהלך הלילה נמשכו תקריות האש בשטחים. יריות נורו לעבר היישוב פסגות ולעבר חיילי צה"ל באזור שכם ובמחנה עופר. צה"ל המשיך בפעילות היזומה וכוח מסתערבים עצר שני פלסטינים בכפר עוג'ה, החשודים בפעילות עויינת. במהלך הפעולה נפצעו השניים והם הועברו לבית החולים במצב קל.

בשטחים מציינים 13 שנים לפתיחת האינתיפדה

במקביל לכך, נערכו משעות הבוקר בירושלים מאות שוטרים לקראת תפילות יום השישי של צום הרמדאן. כוחות הביטחון הודיעו כי יאסרו את כניסתם של תושבי השטחים להר הבית, אולם כניסתם של בעלי תעודות זהות כחולות ותושבי מזרח ירושלים לא תאסר.

ההחלטה של ישראל עוררה זעם בקרב הפלסטינים, שטענו כי בשבוע שעבר נאמר להם שאם התפילות יעברו בשקט יוקלו ההגבלות היום. מזכיר הפת"ח בגדה, מרוואן ברגותי, קרא לפלסיטינים לערוך הפגנות מחאה ברחבי השטחים.

היום ומחר יציינו בגדה וברצועת עזה 13 שנים לפתיחת האינתיפדה הראשונה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully