וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היערכות מוגברת לקראת תפילות יום השישי השני של הרמדאן

8.12.2000 / 7:09

כניסתם של בעלי תעודות זהות כחולות למתחם לא תוגבל, אך כניסת תושבי השטחים תיאסר; זעם בקרב הפלסטינים, שמציינים היום ומחר 13 שנים לפרוץ האינתיפדה הראשונה; כוח מסתערבים עצר שני חשודים בפעילות חבלנים ליד יריחו; משתפר מצבו של הפצוע האנוש בפיגוע הירי אתמול

מאות שוטרים נערכו משעות הבוקר בירושלים לקראת תפילות יום השישי של צום הרמדאן. כוחות הביטחון הודיעו כי יאסרו את כניסתם של תושבי השטחים להר הבית, אולם כניסתם של בעלי תעודות זהות כחולות ותושבי מזרח ירושלים לא תאסר.

ההחלטה של ישראל עוררה זעם בקרב הפלסטינים, שטענו כי בשבוע שעבר נאמר להם שאם התפילות יעברו בשקט יוקלו ההגבלות היום. מזכיר הפת"ח בגדה, מרוואן ברגותי, קרא לפלסיטינים לערוך הפגנות מחאה ברחבי השטחים.

היום ומחר יציינו בגדה וברצועת עזה 13 שנים לפתיחת האינתיפדה הראשונה.

במהלך הלילה נמשכו תקריות האש בשטחים. יריות נורו לעבר היישוב פסגות ולעבר חיילי צה"ל באזור שכם ובמחנה עופר. צה"ל המשיך בפעילות היזומה וכוח מסתערבים עצר שני פלסטינים בכפר עוג'ה, החשודים בפעילות עויינת. במהלך הפעולה נפצעו השניים והם הועברו לבית החולים במצב קל.

במהלך הלילה חל שיפור במצבו של החייל שנפצע אתמול בתקרית הירי בכביש חומש - שבי שומרון. החייל ושני ישראלים נוספים נפגעו לאחר שנורתה אש לעבר הרכב בו נסעו. מכונית המחבלים עקפה את כלי הרכב הישראלי, המחבלים פתחו בירי ונמלטו. כוחות צבא ואמבולנסים הגיעו למקום וטיפלו בפצועים שפונו במסוק לבית החולים. החייל שנפצע קשה הובהל לבית החולים, שם נלחמים הרופאים על חייו. נהג המכונית, לקה בהלם.

זמן קצר אחר כך, דקר פלסטיני שעבד במוסך באזור התעשייה ארז את מעבידו הישראלי שנפצע באורח בינוני. בעל מוסך אחר שהבחין באירוע ניסה לעצור את הפלסטיני שדקר גם אותו, והצליח לשלוף את נשקו ולהרוג את הדוקר.

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר אמש כי "צה"ל יעשה הכל כדי להחזיר את השקט לשטחים". לדבריו, "המאבק מול הפלסטינים יהיה ארוך ומדינת ישראל תעשה ככל שביכולתה כדי ללכוד את כל המחבלים ולהשיב את הביטחון לשטחים". ברק אמר את הדברים במהלך ביקור הפצועים בפיגוע הירי במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully