וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בלונדון המין פחות בטוח

7.12.2000 / 23:27

עליה במספר ההדבקויות במחלות מין באירופה; למרות מגיפת האיידס האירופאים ממעטים לשים קונדום כשהם הולכים למיטה; בשנים האחרונות חלה עליה של 30% במספר חולי הזיבה באנגליה; מחקרים מראים שגם הומוסקסואלים נזהרים פחות; הסכנה: מגיפת האיידס תתפשט למימדים מדאיגים

שיעור החולים במחלות מין באירופה נמצא בעליה משמעותית. כך עולה ממספר מחקרים שנערכו ברחבי היבשת.

אם חשבתם שמגפת האיידס גורמת לאנשים להיות יותר זהירים ולהשתמש בקונדום - כנראה שטעיתם. מספר מקרי ההדבקה בזיבה (גונוריאה) עלה ב-30% בקרב הטרוסקסואלים באנגליה, עם עליה של 40% בקרב בני הנוער. במקביל נרשמו עדויות גם לעליה בשכיחות מקרי הזיבה והסיפיליס (עגבת) בקרב הומוסקסואלים.

ד"ר אנגוס ניקול, משירות המעבדות לבריאות הציבור, מזהיר שהעלייה מהווה איום גדל לבריאות הציבור ברחבי היבשת. לדבריו מידע המגיע מאזורים אחרים ביבשת, מצביע על מגמות דומות. שיעור מקרי הזיבה באזורים מנוטרים בהולנד, שבדיה, שוויץ וצרפת עלה בסוף שנות ה-90.

העליה במחלות מין בקרב הומוסקסואלים מדאיגה את המומחים למחלות זיהומיות, מאחר ואוכלוסיה זו היא עדיין קבוצת הסיכון העיקרית להדבקות בנגיף הכשל החיסוני בצפון אירופה. ד"ר ניקול סבור, כי העליה בשיעור מחלות המין, מצביע על אדישות לגבי סכנת ההידבקות באיידס. "מאמצי מניעת האיידס בקרב גברים הומוסקסואלים פחתו במידה ניכרת, וישנה סכנה כי מקרי ההידבקות יגיעו לרמות הגבוהות בהן היו בראשית שנות ה-80".

ד"ר ניקול מזהיר כי "עבור נשים וגברים אירופאים המחליפים פרטנרים מיניים, הסיכוי שבן הזוג הבא שלהם יהיה נשא מעולם לא היה גבוה יותר".

במקביל, לאורך השנים, נרשמת עליה ברמת הזנים של חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה. מצב המעורר חשש, כי בעתיד הטיפול בו משתמשים היום נגד חלק ממחלות המין לא יהיה יעיל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully