וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט: אל על חייבת להטיס קופים - גם אם הדבר יגרום לחרם צרכנים

7.12.2000 / 20:25

הקופים מגודלים בחווה בישראל, ולטענת ארגוני בעלי החיים משמשים לניסויים בחו"ל; אל על החליטה לצמצם את היצוא הלא שגרתי בעקבות לחץ מצד הארגונים, אך בית המשפט קבע: בשל היותה חברה ממשלתית היא מחוייבת להטיס "יצוא חקלאי ישראלי" ולעמוד בהסכם עם חוות הקופים


מאת גלי סימן-טוב

בית המשפט הורה היום לחברת התעופה הלאומית "אל- על", להטיס במטוסיה קופים. הנוסעים הלא שיגרתיים, הם מוצרי יצוא של החברה הישראלית בי.אף.סי (B.F.C).

החברה נאלצה לפנות לבית המשפט המחוזי בתל אביב, לאחר שחברת התעופה סירבה להטיס את אבותינו הקדמונים.

אל-על כחברה ממשלתית חתומה על הסכמים שונים על-פיהם היא מטיסה את היצוא החקלאי של מדינת ישראל לרחבי העולם. יצוא הכולל כבשים, אפרוחים וכן, גם קופים. בעבר הוטסו הקופים ללא כל בעיה, אולם בעקבות לחץ חריף של ארגונים למען בעלי חיים, הפסיקה אל על את הטיסות.

ארגוני בעלי החיים טענו, כי הקופים המוטסים מיועדים לניסויים רפואיים שיפגעו בהם. אותם ארגונים תבעו על-כך את חברת בי.אף.סי, ואיימו בחרם צרכנים כנגד אל על.

חברת בי.אף.סי התקשתה לקבל את החלטת אל על. הם טענו נגד אל-על כי סירובה להטיס את הקופים פוגע בחברה כלכלית, והזמנות רבות מחו"ל בוטלו.

העניין, הגיע לבתי המשפט. בעקבות ההחלטה הבוקר, אמרו בהנהלת אל על: "אין לנו ברירה אלא לעמוד בהסכם ולקבל את צו בית המשפט. אנחנו מקווים שקהל הטסים יבין את הצו ואת המחוייבות שלנו ולא ינקוט באמצעים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully