וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רמון תוקף: "הממשלה ניהלה מדיניות כלכלית מופקרת וחסרת אחריות"

7.12.2000 / 20:00

השר חיים רמון מותח הערב ביקורת קשה על הממשלה בה הוא מכהן; בייגה על רמון: "הוא מופקר. תוקע סכינים בגבו של ברק"; ראש הממשלה: "הצלחנו במדיניות הכלכלית - לא הייתי מצפה לביקורת בעניין זה משר בממשלה"; רמון ובורג שוקלים לרוץ מול ברק

השר חיים רמון, ששמר על שתיקה מאז ההחלטה על הקדמת הבחירות, תקף הערב בחריפות את המדיניות הכלכלית של הממשלה בנאום בפני הפורום הפוליטי של התק"ם. לדברי רמון הממשלה "מנהלת מדיניות מופקרת וחסרת אחריות שפוגעת בהבטחות שניתנו לבוחר". רמון הוסיף כי ההתנהלות הכלכלית עלולה להביא בסופו של דבר להפסד השלטון בבחירות הקרובות.

בשבועות האחרונים פרץ עימות פומבי בין רמון לשר האוצר אברהם שוחט, לאחר שרמון תקף את פקידי האוצר על רקע סירובם להעביר כספים לשכונת גילה.

השר שוחט אמר הערב בתגובה לדברי רמון כי "מי שמופקר הוא רמון בעצמו שתוקע סכינים בגבו של ראש הממשלה". ראש הממשלה, אהוד ברק, דחה את הביקורת ואמר כי ממשלתו דווקא הצליחה בכל הקשור למדיניות הכלכלית וכי "המקום האחרון ממנו הייתי מצפה לקבל ביקורת הוא מכיוון שר בממשלה".

"מי שרוצה בשינוי השיטה רוצה לתת לנתניהו את השלטון"

רמון התייחס גם לנושא שינוי שיטת הבחירות לו הוא מתנגד בכל תוקף: "מי שרוצה לשנות את השיטה - רוצה לתת לנתניהו את השלטון. הסיכוי שהגוש שלנו (השמאל) יגיע ל-61 חברי כנסת הוא קטן עד קלוש". רמון הוסיף בעניין "עקיצה" נוספת לעבר ראש הממשלה : ברק הודה כי נכשל בניהול הקואליציה. מי שלא ידע לנהל קואליציה בחוק הנוכחי - בוודאי שיכשל בניהול קואליציה בחוק הישן בו המפלגות יכולות לקבוע מי יהיה ראש הממשלה".

לגבי עתידו האישי אמר רמון כי יחליט האם להתמודד, כשתקבע השיטה ואז "יחליט כל אחד האם הוא יתמודד או לא". במקביל, ערכו הערב רמון, יו"ר הכנסת אברהם בורג וח"כ עוזי ברעם התיעצות סודית, באשר לעתידם במפלגת העבודה.

השלושה דנו בכוונתו של אהוד ברק לערוך בחירות פנימיות במרכז העבודה ובוועידת המפלגה בלבד. כמו כן הועלתה האפשרות, כי רמון ובורג יתמודדו מול ברק על תפקיד יו"ר המפלגה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully