וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הארועים הבטחוניים אינם משפיעים על דירוג האשראי של ישראל

7.12.2000 / 18:27

חברת דירוג האשראי הבינלאומית FITCH קובעת היום כי הארועים בארץ ישפיעו במידה מסוימת על אמון המשקיעים וצמיחת התוצר, אך עם זאת הפרמטרים המקרו-כלכליים של ישראל נותרו יציבים

חברת דירוג האשראי הבינ"ל FITCH הודיעה היום על אישור דירוגי האשראי של מדינת ישראל במטבע חוץ לטווח ארוך ברמה של A מינוס ולמטבע מקומי ברמה של A פלוס.

החברה ציינה בהודעתה כי האירועים הנוכחים בישראל אינם משפיעים על יציבות הדירוג של מדינת ישראל וזאת הודות לאיתנות הפיננסית והכלכלית של ישראל המתבטאת בכלכלה דינמית ומפותחת, יציבות כלכלית של המוסדות במדינה והתמיכה החזקה של הממשל האמריקאי והקהילות היהודיות ברחבי העולם במדינת ישראל.

החברה צופה הפחתה הדרגתית של נטל החוב הלאומי באמצעות שילוב של מדיניות פיסקלית מבוקרת וצמיחה גבוהה בתוצר הלאומי. תחת הנחות התקציב והצמיחה לשנת 2001, החוב הציבורי צפוי לרדת לרמה של 91 אחוז מהתוצר עד סוף השנה הבאה. עם זאת, מציינת החברה כי החוב הציבורי בישראל עדיין גבוה ומהווה את הגורם המרכזי המשפיע על רמת דירוג האשראי של ישראל. האירועים בארץ ישפיעו במידה מסוימת על אמון המשקיעים וצמיחת התוצר, אך עם זאת הפרמטרים המקרו-כלכליים של ישראל נותרו איתנים ויציבים.

החברה מציינת את הסיכון הקיים בהשפעת האירועים על הפרמטרים המקרו-כלכליים של ישראל בטווח הקצר - צמיחת התוצר תואט מעט ומאזן התשלומים יושפע מירידה בהכנסות מתיירות. האטה בגידול בייצוא ובהשקעות הזרות במשק וכן השפעות מועטות גם על רמת האינפלציה והגירעון בתקציב, הן אפשריות.

שר האוצר, אברהם בייגה שוחט, קיבל את הודעת החברה בסיפוק רב וציין כי זהו מסר חשוב מאוד לקהילה הבינלאומית. שוחט ציין כי רק שמירה על מדיניות תקציב אחראית ועל גודל הגרעין יכול להמשיך את המגמה החיובית של המשק הישראלי גם לנוכח המשבר הפוליטי והבחירות הצפויות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully