וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גזר דין מוות בתליה לפלסטיני ששיתף פעולה עם ישראל

7.12.2000 / 17:25

בית המשפט לביטחון המדינה בשכם הרשיע את עלאן בני עודה בהטמנת פצצה ברכבו של בן דודו, פעיל החמאס שנהרג לפני שבועיים בשכם; הורשע בבגידה ובקשר עם המודיעין הישראלי; החמאס: זה מסר לישראל שלא תוכל להחדיר משתפי פעולה לשורות הארגון; ערפאת אמור לחתום על גזר הדין הער

בית המשפט הפלסטיני לביטחון המדינה בשכם גזר אחר הצהריים גזר דין מוות בתלייה על עלאן בני עודה באשמת בגידה וקשר עם המודיעין הישראלי.

בני עודה הואשם ברצח, בקשר עם המודיעין הישראלי ובהטמנת פצצה ברכבו של בן דודו, איברהים בני עודה, שהיה מבכירי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס בשכם ונחשב למומחה לחומרי נפץ. איברהים נהרג לפני כשבועיים בפיצוץ מטען שהונח מאחורי משענת הראש במכוניתו - יום אחד בלבד לאחר ששוחרר מבית הכלא של הרשות.

המשפט ארך כשעה וחצי. בני עודה הודה בבגידה, אך לא ברצח. לדבריו, הוא נפגש עם קצין שב"כ ישראלי שלושה ימים לפני הפיצוץ, בהתנחלות מחולה שבבקעה. הפגישה ארכה כמה שעות, במהלכן הוטמן המטען ללא ידיעתו. כשבן דודו שוחרר מבית הכלא הפלסטיני, הוא ביקש את הרכב לכמה דקות, ואז הופעל המטען.

בני עודה אמר עוד במשפטו כי הוא ביקש מבן דודו להצטרף לשורות החמאס, והיה מוכן לבצע פיגוע התאבדות. לטענת הפלסטינים, המשפט סיכל ניסיון ישראלי להחדיר סוכן לשורות הארגון.

גזר הדין זוכה לאהדה רבה בשטחים. בחמאס בירכו על ההחלטה, ואמרו כי זהו מסר לישראל שלא תוכל להחדיר משתפי פעולה לשורות הארגון. יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמור לחתום על גזר דין המוות הערב.

ישראל הכחישה בשבועיים האחרונים כל קשר לאירוע.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully