וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"נא לא לשבת - הכסא מחשמל"

7.12.2000 / 15:17

מוזיאון בארצות הברית רכש כיסא חשמלי דרך אתר מכירות פומביות באינטרנט; לפי האספן שמכר אותו, הוצאו להורג על הכיסא 125 אסירים במשך כמעט 45 שנה; הכיסא נמכר בסכום של למעלה מ-25 אלף דולר

כיסא חשמלי, עליו הוצאו להורג יותר מ-100 אנשים, ישתחרר מהכלא האמריקאי לאחר שנרכש על ידי מוזיאון. הכיסא, שהוצע למכירה באתר המכירות הפומביות באינטרנט, אי.ביי., נמכר במחיר של יותר מ-25 אלף דולר.

הכיסא נקנה על ידי חברת "ריפלי", שברשותה 25 מוזיאונים ברחבי העולם, והוא יגיע למוזיאון בארצות הברית, וישוכן באגף פשעים והעונשים, שכבר כולל תא כלא ישן מטנסי.

הכיסא נקנה מאספן של פריטי פשע. האספן, שלא הזדהה בשמו האמיתי, סיפר שעל הכיסא הוצאו להורג 125 אסירים בטנסי, בין השנים 1916 ל-1960. על הכיסא הוצעו 44 הצעות, ולבסוף הוא נמכר במחיר של יותר מ-25 אלף דולר.

למרות שהאספן שמכר את הכיסא אומר שיש לו מסמכים המוכיחים את האותנטיות של הכסא, מטילות רשויות החוק ספק האם זהו הכיסא המקורי, וטוענות שהכיסא נמצא עדיין בכלא בטנסי.

האספן מציע עוד פריטים אחרים של פושעים ורוצחים סדרתיים כמו מפרט גיטרה וחולצה של הרוצח צ'ארלס מנסון, תוכנית הלוויה של ג'יימס ארל ריי שרצח את מרתין לות'ר קינג, ורשיון נהיגה ועבודות אמנות של רוצחים נוספים ביניהם של ג'ק רובי שרצח את לי אסוולד כמה שעות לאחר שהאחרון התנקש בנשיא קנדי.


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully