וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שנת 2000: האטה בקצב גידול ההשקעות בתעשיה

7.12.2000 / 12:18

בהתאחדות התעשיינים מסבירים כי הגידול השנה, שיסתכם בכ-10 אחוז, הוא הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרונות; זאת עקב סיום ההשקעות של אינטל במפעל בקרית גת

התמתנות נרשמה השנה בקצב גידול ההשקעות בתעשיה. כך מתברר מניתוח רבעוני על ההשקעות בתעשיה שערך אגף הכלכלה בהתאחדות התעשיינים.

השנה צפוי גידול ריאלי של כ-10 אחוז בהשקעות בתעשיה, קצב גידול הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרונות. ההשקעות בשנה זו יסתכמו בכ-12.8 מיליארד שקל בלבד.

ראש אגף הכלכלה בהתאחדות, שוקי אברמוביץ, מציין כי ההאטה השנה בקצב הגידול נובעת בעיקר מסיום ההשקעות של חברת אינטל בהקמת המפעל החדש בקרית גת, שהחלה בשנת 1999 ונמשכה בתחילת השנה הנוכחית. אברמוביץ מדגיש כי מניתוח ההשקעות בתעשיה על פי ענפים בחודשים ינואר ועד ספטמבר השנה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, מתברר כי עיקר התנופה בהשקעות בתקופה זו נובע מגידול ההשקעות בקבוצת הענפים עתירי הטכנולוגיה - גידול של 15 אחוז, כשני שליש מהגידול בהשקעות.

לדברי אברמוביץ, ההשקעות בענפי המכונות, ציוד התקשורת האלקטרוני והציוד התעשייתי לבקרה גדלו בשיעור של 40-45 אחוז, ענף הכימיה רשם גידול של 12 אחוז, בענף כלי ההובלה צומצמו ההשקעות ב-5 אחוז ובענף הרכיבים האלקטרונים - ירידה של אחוז. 20 אחוז גידול נרשם בהשקעות ענפי החשמל וגידול מתון של 2 אחוז נרשם בענפי הגומי והפלסטיק.

מאידך, נרשמה ירידה חדה של 41 אחוז בהשקעות ענף הכריה ומוצרי הבניה. גידול של כ-40 אחוז נרשם בהשקעות ענפי העץ והמינרלים, 30 אחוז גידול נרשם בענף המזון ו-13 אחוז גידול נרשם בענפי הנייר ומוצרי המתכת.

מנגד, נרשמו ירידות של 2-3 אחוז בהשקעות בענפי המתכת הבסיסית והעור וירידות של כ-10 אחוז בענפי הדפוס, הטקסטיל וההלבשה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully