וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אריות הים ברוסיה - הם זכאים לטיפולי שיניים

7.12.2000 / 11:43

עשרת אריות הים בגן החיות הגדול במוסקווה סובלים מכאבי שיניים ומזיהומים בניבים שלהם; בגן החיות זקוקים בבהילות לצוות רפואת שיניים מיוחד שיוטס מבריטניה לנתח את החיות הענקיות; עלות כל ניתוח - 15 אלף דולר

עובדי גן החיות הגדול במוסקווה שברוסיה נתקלו בבעיה מעט חריגה כשהזדקקו בבהילות לצוות רפואת שיניים מיוחד שיוטס מבריטניה כדי להציל את אריות הים של הגן. עשרת היצורים הענקיים, המתגוררים דרך קבע בגן החיות הרוסי הזניחו את נקיון הפה שלהם, דבר שהביא להרס טוטאלי של הניבים שלהם.

בטבע, שומרים אריות הים על שיניהם בצורה מעט יותר ביזארית משלנו: הם מחככים אותן בסלעים עליהם חיות הרכיכות מהם הם ניזונים. אך העשירייה הפותחת של גן החיות הרוסי כוללת אריות ים יתומים, שנמצאו באוקינוס השקט וגדלו לתוך אורח החיים המפונק והנהתני בגן החיות.

אלא שהנהלת גן החיות עומדת בפני קשיים פיננסים במימון הבאת רופא השיניים הבריטי שאמור לעשות פלאים ולהציל את החיות הסובלות.

"כל עשרת אריות הים סובלים מזיהום שעלול להביא למותם", סיפרה דוברת גן החיות, נטליה איזטרטובה. הדוברת הוסיפה כי גן החיות קיבל מספר הצעות מחברות טיסה שונות שהתנדבו להטיס את הרופא הבריטי המפורסם. עלות הניתוח לו זקוקים אריות הים נאמדה ב-15 אלף דולר.

"אנחנו מאוד מקווים שאנשים יתנדבו לסייע לנו מבחינה כספית. כרגע יש לנו כסף שיספיק רק לטיפול בשניים מאריות הים. אני מקווה שהצוות הבריטי המיוחד יגיע למוסקווה בתחילת אפריל", אמרה איזטרטובה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully