וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיא סוריה - שבר את הכוס או לא?

7.12.2000 / 10:30

הספקולציות סביב החתונה של בשאר עדיין ממשיכות; הבוקר מכחישים מקורות סוריים בכירים את השמועות על חתונתו; האם הדיווחים הסותרים המגיעים מסוריה מלמדים על חולשה נוספת של המנהיג הצעיר ביותר במזרח התיכון?

מאת שי שריג

בשבוע האחרון הגיעו דיווחים רבים מדמשק על חתונתו של נשיא סוריה, בשאר אל-אסד. צוין כי בשאר ערך את חתונתו בסתר, מבלי לפרט את הסיבות לכך. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה, כי בסוף חודש הרמדאן יערך טקס הנישואין הרשמי בפומבי.

הבוקר מכחישים מקורות סוריים בכירים את הידיעות על חתונתו של נשיא סוריה. מקורות סוריים יודעי דבר מגלים ליומון הלבנוני הנפוץ "א-נהאר", כי אין כל אמת בפרסומים שהובאו בסוכנות הידיעות הצרפתית ובכלי תקשורת אחרים על נישואים קרובים של בשאר אל-אסד, וכי כל השמועות על חתונתו של בשאר אינן נכונות.

השמועה על חתונתו הקרובה של בשאר עברה בין אזרחי סוריה מפה לאוזן. עיתונאים ערביים בדמשק דיווחו, כי הציבור השתוקק בימים האחרונים לדעת האם הצעירה בת ה-25, אסמה אח'רס, היא אכן בחירת ליבו של בשאר, הצפויה להיות הגברת הראשונה של סוריה.

במדינות ערב, בעיקר במדינות כמו סוריה, התקשורת המקומית מקפידה להבליט ידיעות הקשורות לחייו של המנהיג, אשר דואג לפולחן אישיות משלו. השאלה המתבקשת, לפיכך, היא מדוע השלטון הסורי ממתין מספר ימים עד שהוא מכחיש ידיעה מרעישה שמכה גלים בעולם כולו ובעולם הערבי בפרט, כמו "נישואי המנהיג הצעיר ביותר במזרח התיכון". מדוע כופה בשאר את האיפול התקשורתי והמסתוריות על העולם כולו, גם בנושא זה?

האם בשאר, שתקוות רבות כל כך נתלו בו במערב, שוב מוכיח את חולשתו? האם זהו ביטוי נוסף לחוסר ניסיונו של המנהיג הצעיר בדמשק? ואולי ההכחשה המאוחרת בדבר חתונתו, בין אם היא נכונה ובין אם לאו, מלמדת אף היא על חוסר ארגון וניהול כושל של העניינים בחצרו של בשאר? אם על חתונה של מנהיג בדמשק, האזרח הפשוט איננו יכול לדעת פרטים מדויקים, כיצד ניתן לדעת לאן מועדות פניו במישור המדיני-חברתי-כלכלי?

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully