וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דרעי סירב לחופשה מהכלא בגלל הליווי המשטרתי

7.12.2000 / 9:34

הגיש בקשה להשתתף בחגיגות בר המצווה של אחיינו ולצאת לשבת שלמה; בשב"ס אישרו חופשה מקוצרת, מוצאי שבת בלבד, והתנו אותה בליווי משטרתי; החופשה אושרה למרות שדרעי עדיין לא ריצה רבע מתקופת מאסרו, על פי הנהלים

אריה דרעי, מנהיג תנועת ש"ס, ביקש לצאת לחופשה מהכלא כדי להשתתף בחגיגת בר המצווה של אחיינו בשבת. החופשה אושרה, למרות שדרעי עדיין לא ריצה רבע מתקופת מאסרו כמתחייב על פי נהלי שירות בתי הסוהר, אבל דרעי סירב לקצאת אליה כיוון שהיא קצרה מידי וכיוון שהדבר כרוך בליווי משטרתי, כך כותב העיתון "ידיעות אחרונות".

משפחת דרעי ניהלה מגעים עם שירות בתי הסוהר ולשכת השר לביטחון פנים על רקע רצונו של מי שמכונה האסיר מספר אחת להגיע לחגיגה של בן אחיו, הרב יהודה דרעי. דרעי ביקש חופשה כלל השבת אך בשירות בתי הסוהר התנגדו לכך. לבסוף הוחלט ללכת לקראת דרעי ולאפשר לו להגיע לטקס הבר מצווה שייערך במוצאי שבת בלבד.

כששמע דרעי כי מדובר בחופשה הכוללת ליווי משטרתי אמר לבני משפחתו כי אם לא מדובר בשבת שלמה ובליווי משטרתי הוא מוותר על החופשה. הרב יהודה דרעי, שהבין מח"כ דוד טל (ש"ס), כי אושרה החופשה, הזמין אולם במלון "פרדייז" בבאר שבע ושכר לאורחיו 50 חדרים. כששמע הרב דרעי על ביטול הביע זעם רב.

על פי ההליך החוקי נידונה בקשתו של דרעי בוועדה המיוחדת של שירות בתי הסוהר. על פי תקנות שב"ס נדרש אסיר לרצות רבע מתקופת מאסרו לפני שבקשתו לחופשה תישקל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully