וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אין עסקה עם החרדים - הכל המצאה של התקשורת"

7.12.2000 / 12:15

ברק מכחיש את הפרסום על עסקה פוליטית בין העבודה וש"ס - בתמורה לדחיית גיוס בני ישיבות יוקם קבינט חירום; עם זאת העריך ברק כי חוק טל "ייכנס להקפאה עמוקה"; יו"ר הקואליציה: ישראל אחת תצביע נגד ההצעה להאריך את תוקף הסדר הפטור לבחורי הישיבות

ראש הממשלה, אהוד ברק, הכחיש הבוקר בתוקף את הידיעות על עסקה, כביכול, המתגבשת בינו לבין החרדים סביב הסדרי הגיוס של בחורי הישיבות. "לא היה ולא נברא, לא דובים ולא יער, הכל המצאות של התקשורת", אמר. ברק העריך כי החוק המבוסס על המלצות ועדת טל ייכנס להקפאה עמוקה, כהגדרתו.

הבוקר פורסם כי המגעים בין ש"ס לישראל אחת להקמת קבינט חירום בטחוני מתהדקים. על פי הדיווחים יעמוד ראש הממשלה אהוד ברק בראש הקבינט וראשי מפלגות האופוזיציה יצטרפו אליו במעמד של שרים בלי תיק. הקבינט יוקם לתקופה של ארבעה עד שישה שבועות.

גם יו"ר ש"ס אלי ישי הכחיש הבוקר את הידיעה על עסקה בין הצדדים. הוא שב ואמר כי אם לא תוגש הוראת השעה לאישור הכנסת יעתור לבג"צ נגד טאריף ויו"ר הכנסת, ח"כ אברהם בורג.

בשבוע הבא אמורה הממשלה להגיש לאישור הכנסת הוראת שעה שתאפשר הארכת פטור לתלמידי ישיבות משירות צבאי לפרק זמן מוגבל.

יו"ר ועדת הכנסת, סאלח טאריף (עבודה), התכוון לעכב את העברת ההצעה לכנסת, אך שינה במפתיע את דעתו. שלשום אמר טאריף: "אחרי שהחרדים תרמו להקדמת הבחירות, לא אנקוף אצבע בנושא הפטור לחרדים". אתמול חזר בו: "למרות הודעותי הקודמות, אני מתכוון להעלות את העניין למליאה ביום שני הקרוב משום שהיועץ המשפטי של הכנסת הסביר לי שהדבר מתבקש מהתקנון".

יו"ר יהדות התורה, ח"כ אברהם רביץ, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי סוגיית גיוס בחורי הישיבות חשובה יותר מבחירות.
יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר פינס הכחיש גם הוא את קיומה של העסקה ואמר כי מפלגתו תצביע נגד הארכת הפטור לכשתובא הוראת השעה להצבעה בכנסת.

חברי התעוררות ילוו למנוחות את חוק טל

בימים האחרונים איימו גורמים חרדים כי אם יחוייבו תלמידי הישיבות להתגייס לצבא תהיה "אינתיפאדה יהודית" בארץ. אחרים אמרו כי ישקלו לעזוב את הארץ.

חברי תנועת "התעוררות" למען גיוס שווה, מתכננים לקיים היום "מסע הלוויה" לחוק טל שיצא מרחבת הכנסת.

יו"ר שינוי, יוסף לפיד, אמר אמש כי "הסחר מכר בגיוס בחורי הישיבה הוא תופעת לוואי מגעילה של המצב הנוכחי בכנסת, כאשר כל האמצעים כשרים כדי להתחנף לחרדים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully