וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערפאת הורה ללכוד את מוחמד דיף "חי או מת"

7.12.2000 / 6:55

בכיר המבוקשים של החמאס נמלט אתמול מהכלא הפלסטיני, ככל הנראה בסיוע שומריו; ערפאת רותח; דיף נעצר בחודש מאי אך ברחוב הפלסטיני העריכו כי הכלא שימש לו הגנה מהתנקשות ישראלית והוא המשיך לנהל מתוכו את ענייני החמאס

מאת שי שריג

מקורות פלסטינים המקורבים לחמאס חשפו אמש כי מנהיג הזרוע הצבאית של החמאס, מוחמד דיף, הצליח להימלט מבית הכלא שבו הוחזק, הנתון לשליטת הרשות הפלסטינית.

גם העיתון הפלסטיני "אל-איאם", מדווח הבוקר בעמודו הראשי כי דיף נמלט מכלא הרשות לפני מספר ימים. אחד מבכירי החמאס, אסמאעיל אבו שנב, אומר בתגובה כי "כל עוד תנועת החמאס לא פירסמה הודעה רשמית בעניין זה, יש להתייחס לידיעות על בריחתו של דיף כשמועות בלבד". אולם הידיעה פותחת מאז אתמול בערב את אתר האינטרנט של החמאס.

המקורות מסרו כי דיף, המכונה "אבו ח'אלד", הצליח לברוח לפני כחמישה ימים מבית כלא השייך למנגנון הביטחון המסכל הפלסטיני, אליו נכנס לפני שבעה חודשים. לדבריהם, גורמים בביטחון המסכל הפלסטיני, האחראים על השמירה עליו, שיתפו עמו פעולה וסייעו לו במהלך בריחתו מהכלא.

מנגנוני הביטחון הפלסטינים פתחו בחקירת האירוע ועצרו מספר חשודים בסיוע לבריחה. מקורות פלסטיניים יודעי-דבר הוסיפו כי ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, "רתח מזעם כששמע על בריחתו של דיף, והוציא צו מעצר נגדו, חי או מת !".

דיף נחשב בישראל כמי שאחראי לשרשרת פיגועי ההתאבדות בירושלים ובתל אביב בחודשים פברואר מרס 96', וכן למספר מקרי חטיפה ורצח של חיילים, בהם נחשון וקסמן. דף נעצר במאי השנה אך עד מהרה רווחו השמועות ברחוב הפלסטיני כי הוא בעצם הסגיר את עצמו לרשות הפלסטינית, כדי שלא לחשוף עצמו להתנקשות מצד ישראל בתקופת המהומות. מעצרו נחשב למעצר פתוח - הותר לו להיפגש עם פעיליו ולצאת לחופשות ללא הגבלות.

גורמים בכירים במערכת הביטחון הגיבו לידיעה ואמרו: "אם הידיעה נכונה, ישראל תראה ברשות הפלסטינית כמי שתישא באחריות לתוצאות פעולותיו של דיף".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully