וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרסים רבותי, פרסים

6.12.2000 / 23:04

בטקס פרסי תמוז של תעשיית המוסיקה בישראל זכו דנה ברגר ואסף אמדורסקי כזמרי השנה; ברגר היתה המנצחת הגדולה; אביב גפן קיבל את פרס שיר השנה על שירו "עורי עור"; המנחה גידי גוב היה מקסים מתמיד

דנה ברגר היא המנצחת הגדולה של טקס פרסי תמוז של תעשיית המוסיקה בישראל שנערך אתמול בערב. ברגר קיבלה את פרס אלבום השנה על אלבומה האחרון "על הקצה" וזכתה בתואר המכובד, "זמרת השנה". ורד סמטנה קלפטר שעבדה עם ברגר על האלבום ואחראית על לחנים ותמלילים רבים ששרה ברגר זכתה אף היא בפרס מלחינת השנה.

הטקס נערך באולם הסינרמה בתל אביב והנחה אותו, בחינניות האופיינית לו, גידי גוב. את התואר זמר השנה קטף אחד האנשים המוכשרים והמענינים בארץ, אסף אמדורסקי על האלבום "מנועים שקטים". אמדורסקי עלה נרגש לקבל את הפרס ואמר: "ממש ממש לא חשבתי שאזכה". לפני שקיבל את הפרס הופיע אמדורסקי בשיר "החדר האינטימי שלי", של תערובת אסקוט בעיבוד מכני ומפתיע.

שיר השנה של תעשיית המוסיקה הישראלית הוא "עורי עור", של אביב גפן שקיבל גם את פרס תמלילן השנה. ההפתעה של הערב הם להקת השנה: "שוטי הנבואה", להקה פחות מוכרת שגברה על טיפקס, שב"ק ס' והדג נחש.
תגלית השנה, מפתיעה פחות: שלומי שבן שפרץ השנה עם להיטיו שנטחנו עד דק בגלגלצ (עיין ערך "אריק").

את הפרס על מפעל חיים קיבל חנוך חסון על שסייע בתרומה למוסיקה העברית. חסון אחראי בין השאר לאותות הפתיחה של תוכניות טלוויזיה רבות ואהובות (עד פופ, עוד להיט סיבה למסיבה וכו') ולפסטיבלי הזמר למיניהם. אחינועם ניני קיבלה את הפרס תרומה למוסיקה הישראלית בחו"ל. השופטים בטקס היו חברי האקדמיה וארגוני אקו"ם, עזית, אשכולות, עיל"ם, אמ"י, א.ה.ב.ה, מיתר, איגוד המפיקים וחבות התקליטים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully