וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צאו מהבאסה!

6.12.2000 / 22:25

מחקר חדש מגלה כי אנשים מאושרים יותר מאריכים חיים; שיעור התמותה בקרב הנחקרים שהביעו תסכול היה כפול מאשר בקרב אלה שהביעו שביעות רצון

מאת מוטי גל

תהיו שמחים! זה לא רק יעשה לכם טוב זה גם יגרום לכם להאריך חיים. מחקר חדש שבוצע על ידי חוקרים באוניברסיטת קופיו שבפינלנד גילה כי נחקרים אשר דיווחו על שביעות רצון מחייהם, אושר וסיפוק, האריכו חיים יותר מנחקרים שהביעו תסכול ומרמור מחייהם.

החוקרים בדקו 22,461 גברים בגילאי 18-65. במהלך המחקר הועברו שאלונים בין הנחקרים, בהם נתבקשו להשיב על מידת שביעות הרצון, עניין, בדידות ומידת התסכול מחייהם. לטענת מחברי המחקר מרכיבים אלה הם מרכיבי האושר בחיים. מהמחקר עלה כי אלו אשר חשו שביעות רצון מחייהם זכו לתוחלת חיים ארוכה עד כדי 20 שנה יותר מאחרים אשר הביעו תסכול. בקרב אלו, שיעור התמותה היה כפול מאשר בקרב המאושרים. גם הסיכוי למות ממחלה היה גבוה פי שלושה בקרב המתוסכלים.

החוקרים הודו כי נישואין, פעילות גופנית, הימנעות משתייה חריפה ועישון ומעמד חברתי גבוה אכן הקטינו את סכנת התמותה, אולם מרכיבי האושר ושביעות הרצון מהחיים היו גם הם בעלי השפעה מכרעת באשר לתוחלת החיים. המחקר פורסם בגליון האחרון של הירחון האמריקאי לאפידימיולוגיה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully