וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החמאס: מוחמד דיף ברח מכלא הרשות הפלסטינית

6.12.2000 / 22:17

בכירים בחמאס מגלים הערב כי מנהיג הזרוע הצבאית של התנועה הצליח להימלט מכלאו לפני מספר ימים, בסיוע אנשי ביטחון פלסטיניים; מקורות פלסטינים: ערפאת רתח מזעם על בריחתו של דיף והורה מייד - לעצור אותו "חי או מת"; גורמים בצה"ל: הרשות תישא באחריות לפעולותיו

מאת שי שריג

מקורות פלסטינים המקורבים לחמאס חושפים הערב כי מנהיג הזרוע הצבאית של החמאס, מוחמד דיף, הצליח להימלט מבית הכלא שבו הוחזק, הנתון לשליטת הרשות הפלסטינית.

המקורות מסרו כי דיף, המכונה "אבו ח'אלד", הצליח לברוח לפני כחמישה ימים מבית כלא השייך למנגנון הביטחון המסכל הפלסטיני, אליו נכנס לפני שבעה חודשים. לדבריהם, גורמים בביטחון המסכל הפלסטיני, האחראים על השמירה עליו, שיתפו עמו פעולה וסייעו לו במהלך בריחתו מהכלא.

מנגנוני הביטחון הפלסטינים פתחו בחקירת האירוע ועצרו מספר חשודים בסיוע לבריחה. מקורות פלסטיניים יודעי-דבר הוסיפו כי ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, "רתח מזעם כששמע על בריחתו של דיף, והוציא צו מעצר נגדו, חי או מת !".

גורמים בכירים במערכת הביטחון הגיבו לידיעה ואמרו: "אם הידיעה נכונה, ישראל תראה ברשות הפלסטינית כמי שתישא באחריות לתוצאות פעולותיו של דף".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully