פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סערה ברוסיה: שוטר תועד נותן אגרוף בבטן למפגינה

   הסרטון שפורסם ברשת הוביל לחקירה של משרד הפנים, שהבטיח שהאחראים יישאו באחריות. "השוטרים החלו לרוץ לקראתי, לא יכולתי לנשום", סיפרה הצעירה שהותקפה. היא שוחררה ממעצר כעבור כמה שעות

   סערה ברוסיה: שוטר תועד נותן אגרוף בבטן למפגינה
   עריכה: תומר לוי

   משרד הפנים של רוסיה פתח בחקירה אחרי ששוטר תועד מכה אישה בבטנה בעת פיזור ההפגנות במוסקבה. בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראית האישה נגררת על ידי שני שוטרים שחבשו קסדות, כשאחד מהם הכה אותה בבטנה כך שהוא יוכל להגיע לאלה שלו. התמונות עוררו תגובות סוערות ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת. משרד הפנים הבטיח כי האחראים לתקרית יישאו באחריות

   ההחלטה לחסום את מועמדי האופוזיציה מהבחירות למועצת העיר הובילה לגל של הפגנות, מהגדולות ביותר מאז שובו של הנשיא ולדימיר פוטין לקרמלין ב-2012. הקרמלין אמר היום כי פוטין לא סבור שמדובר במשבר פוליטי, והגן על הכוח שהפעילה המשטרה נגד המפגינים.

   בריאיון לאתר מנדוזה, האישה שהוכתה, דריה סוסנובסקיה, אמרה כי נגררה על ידי המשטרה אחרי שהפגינה נגד מעצרו של אדם עם מוגבלויות. "השוטרים החלו לרוץ לקראתי", היא אמרה לאתר. "זה היה מאוד לא נעים. היו לי התכווצויות בכל מקום, לא יכולתי לנשום". היא סיפרה כי היא נלקחה עם עצורים אחרים לתחנת משטרה, שבה היא הוחזקה למשך כמה שעות ללא גישה לעורך דין עד ששוחררה עם אזהרה.

   מוסקבה הבירה חווה הפגנות בחודש האחרון, חלקן התקיימו ללא אישור. הגדולה שבהן משכה ביום שבת האחרון כ-60 אלף איש. המשטרה עצרה 136 מפגינים ביום שבת, רובם ניסו להגיע למשרדי הממשל המקומי. ב-27 ביולי נעצרו כמעט 1,400 מפגינים.

   מוסקבה: המשרד לביטחון פנים פתח בחקירה בעקבות תיעוד שהופץ ברשתות
ובו נראים שוטרים חובטים במפגינה במהלך מחאה בעד בחירות חופשיות (אתר רשמי)
   הצעירה נלקחת על ידי השוטרים מההפגנה, שבת