וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מזכיר הממשלה יצחק הרצוג נחקר באזהרה בפרשת העמותות

6.12.2000 / 18:52

הרצוג סירב להשיב לשאלות החוקרים; על פי החשד סייע בגיוס כספים לעמותות שמימנו את ישראל אחת; בעקבות הבחירות הצפויות מאיצה המשטרה את החקירה; למרות החשדות: עמותת "ברק לראשות הממשלה" שבה לפעילות; ברק: לא זומנתי להיחקר

מאת אסף לוי

מזכיר הממשלה, יצחק הרצוג, נחקר הערב תחת אזהרה במשרדי המטה הארצי של המשטרה בירושלים, בחשד למעורבות בפרשת העמותות. הרצוג סירב להשיב על שאלות החוקרים.

הרצוג חשוד כי במהלך מערכת הבחירות בשנת 99', סייע בגיוס כספים לעמותות פיקטיביות, ששימשו להזרמת כספים לישראל אחת. בעקבות הקדמת הבחירות הוחלט במשטרה להאיץ את החקירה בנושא.

בימים האחרונים התגלה כי עמותת "ברק לראשות הממשלה" חוזרת לפעילות. אלפי תושבי תל אביב קיבלו בימים האחרונים טלפונים מאנשים שהזדהו כחברי העמותה, ושאלו אותם האם הצביעו עבור ברק בבחירות האחרונות והאם הם מתכוונים לעשות כן בבחירות הבאות.

ואילו ראש הממשלה, אהוד ברק, התייחס הערב לפרשת העמותות: "לא נחקרתי במשטרה ולא זומנתי להחקר על ידם". אולם במשטרה אומרים כי כנראה לא יהיה מנוס מלזמנו בעתיד.

"לדעתי הנושא לא מוצא. המשטרה חוקרת חמש מן המפלגות ויש להמתין לתוצאות", אמר ברק. בהייחסו לחקירת מזכיר הממשלה, יצחק הרצוג, בנושא אמר ברק כי יש לו אמון מלא בהרצוג. "הוא איש ישר ורציני", הוסיף.

ח"כ מיכאל איתן שהגיש את התלונה נגד יצחק הרצוג דורש מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על הפסקת כהונתו של עו"ד הרצוג כמזכיר הממשלה לאלתר . לדבריו לא יעלה על הדעת שנושא כהונה בכירה
כמזכיר ממשלה יסרב לענות לשאלות המשטרה ויחבל בחקירתה בטענות סרק.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully