תינוקת תלויה בין שמיים וארץ: משפחה נקברה תחת ההריסות בסוריה

באחת התקיפות האוויריות הרבות שהולמות את מעוז המורדים באידליב בימים האחרונים, נהרגו אם ובתה, בזמן שהאב ניסה להציל את בתו הקטנה מצניחה מגובה. היא שרדה את הנפילה, אך מצבה אנוש. התמונה הזו מהדהדת ברחבי העולם, אך כמו רבות אחריה - תתפוגג במהירות

גיא אלסטר
25/07/2019
עריכה: ליר שפיגלר

בין עשרות ההרוגים והנפגעים בימים האחרונים בהפצצות המאסיביות על מעוז האופוזיציה בסורית באידליב, הייתה פעוטה שתמונתה תלויה בין שמיים וארץ באמצעות פיסת חולצתה, כשאביה מסתכל בבעתה לעברה ולעבר שתי אחיות נוספות שהיו קבורות תחת ההריסות, מהדהדת ברחבי הרשתות החברתיות ביממה האחרונה.

הפעוטה, רוואן, שהייתה לבושה בבגדים ירוקים, נפלה מההריסות והיא מאושפזת במצב אנוש בבית חולים. אחות אחרת שרדה את ההפצצה והיא מאושפזת גם כן, אולם אחות אחרת, ריהאם בת החמש, נהרגה, כמו גם האם, אסמה. "הוא ניסה להרגיע אותן ולהרחיק אותן מהקצה, אבל הן נפלו בסופו של דבר", אמר בשאר א-שייח, צלם של אתר Sy24 שתיעד את הרגע המזעזע, על אבי המשפחה, אמג'ד אל-עבדאללה. "הנחתי את המצלמה ורצתי אליהם. יש לי בת בגיל הזה".

האב ניסה להרגיע אותן(צילום: אתר רשמי, SY 24)

התמונה צולמה בעיר אריחא, שבמערב אידליב. לפי ארגוני אופוזיציה וזכויות אדם, יותר מ-600 אזרחים נהרגו בתקיפות של רוסיה או של סוריה מאז אפריל, עם תחילת המבצע של המשטר לכיבוש המחוז הגובל בטורקיה. בתחילה הייתה מעורבות מצומצמת של מוסקבה, שהגיעה להסכם הפסקת אש עם טורקיה בשנה שעברה, אולם המורדים זיהו פעילות רוסית מואצת בימים האחרונים. משרד ההגנה של רוסיה מכחיש באופן קבוע כי הוא פוגע במטרות אזרחיות.

לאורך המלחמה ההרסנית, שפרצה ב-2011, תועדו כמה תמונות מטלטלות של ילדים פצועים או הרוגים שתפסו לזמן קצר כותרות ברחבי העולם, אולם לא הצליחו להביא למעשים של ממש לעצירת הטבח האזרחי. ביום שני נהרגו כ-40 בני אדם בתקיפה אווירית שפגעה בשוק בעיר מערת א-נועמאן.

עוד בוואלה!

32 הרוגים בתקיפות אוויריות באידליב: "פוטין ואסד ישלמו"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully