וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שישה סרטים ישראליים ימומנו על ידי פרויקט "מדאה"

6.12.2000 / 12:53

הפרויקט, שנועד לקדם קו-פרודוקציות בין מדינות הים התיכון, ישקיע כסף בסרטים של איתן פוקס וגל אוחובסקי, דליה הגר ווידי בילו ויוסף פיצ'חזדה

אתמול הסתיים בסיביליה (ספרד) מיון התסריטים הראשוני של פרויקט "מדאה", לקו-פרודוקציות בין מדינות הים התיכון. ההצלחה הישראלית בפרויקט מרשימה - סרטם העלילתי (באורך מלא) של איתן פוקס וגל אוחובסקי, "הולך על המים", זכה במענק הפקה של 32,487 יורו; סרטן של דליה הגר ווידי בילו, "קדימה ואחורה", זכה ב- 21,620 יורו ואף סרטו של יוסף פיצ'חזדה, "שעת אפס", הוגש על ידי מפיק גרמני וזכה במימון. מלבד ההצלחה באגף העלילתי זכו גם שלושה פרויקטים תיעודיים במענק של 10,000 יורו כל אחד - "ערבסקות" של אבי הרשקוביץ ושרון חמו, "עיר ללא רחמים" של ציפי רייבנבך ו"נפש צ'רקסית הומיה" של חנה קלדרון.

המענקים לזוכים יינתנו בשנה הבאה, תוך חיובם להשתתף בשלושה סמינרים שיועברו ליוצרים - בתסריטאות, מקורות מימון ושיווק והפצה. אחד הסמינרים צפוי גם להתקיים בישראל.

פרויקט "מדאה" נוצר כדי לקדם שיתופי פעולה קולנועיים בין מדינות הים התיכון. במסגרת הפרויקט ייבחרו תסריטים עלילתיים ודוקומנטריים להפקה ויושקע בהם כסף מקרנות אירופיות. מטעם ישראל השתתפו בוועדות הלקטורים דן פיינרו (יוצר) ודוד פישר (מנכ"ל הקרן החדשה לקולנוע).

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully