וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שחקני בית"ר מתמרמרים: רוסו מקבל יחס מועדף

6.12.2000 / 9:58

כמה משחקני בית"ר מתמרמרים על היחס המועדף שמקבל, לדבריהם, ג'ובאני רוסו מהמאמן גוטמן, שהביא אותו לקבוצה. בראיון ל"ידיעות אחרונות" הם שוטחים, בעילום שם, את טענותיהם

הלחץ בבית"ר ירושלים נותן אותותיו בכמה מישורים: הקבוצה אמנם נמצאת במקום השני בליגה, אך הרמה שהיא מציגה על פי רוב לא תואמת את הציפיות, הקהל לא אוהב את השיטה, השחקנים לא מאושרים, וכעת כמה מהם מתבטאים בנושא בתקשורת.

ארבעה שחקנים בבית"ר ירושלים הביעו ביקורת כנגד היחס המועדף, לדבריהם, שנותן המאמן אלי גוטמן לכוכב הקבוצה, ג'ובאני רוסו. דרכם המשותפת של גוטמן ורוסו נמשכת מזה מספר שנים. גוטמן הוא זה שהביא איתו את רוסו מהפועל באר שבע להפועל חיפה ואחר כך לבית"ר, והיחסים ביניהם חורגים מיחסי מאמן - שחקן רגילים. כמה משחקני בית"ר סבורים שהגיבוי שמקבל הכוכב הקרואטי פוגע בתפקוד הקבוצה. נראה שהמחמאה שנתן גוטמן לשחקן לאחר המשחק מול מכבי חיפה, כשאמר "זה היה אחד המשחקים היותר טובים של רוסו העונה", הרגיזו את השחקנים לאור יכולתו הפושרת במשחק. המרירות הביאה גם לביקורות על שיטות האימון של גוטמן.

"ידיעות אחרונות" ציטט היום דברים שאמרו שחקני בית"ר, בעילום שם כמובן: "רוסו בלחץ. כל הזמן הוא מנסה להעביר. ברגע שאתה לא משחק כדורגל פשוט, אתה מסתבך יותר. הוא לא צריך להיות לחוץ. כשישחק פשוט, היכולת שלו תבוא לידי ביטוי.
"גוטמן הביא אותו ולכן הוא שומר עליו. כמה פעמים הוא הוחלף העונה? פעם אחת ועשה בלאגן. בהרבה מקרים היה מקום להחליף אותו. כששחקן לא טוב ונותנים לו אשראי, סימן שיש לו גיבוי מהמאמן. אם הייתי מאמן, הייתי מחליף אותו בשקט.
"יותר מדי רעש עשו, רוסו שמוסו. הוא מתנהג כמו בשכונה. אם רוסו היה בתל אביב אצל קשטן, הוא לא היה עושה מה שעושה ועוד היה משחק יותר טוב ב-20 או 30 אחוז מהיכולת שלו. אז מי נפגע פה בסך הכל? גוטמן פוגע בעצמו, ברוסו וגם בקבוצה.

"באימונים הוא עושה מה שבא לו. פתאום לא בא לו לרוץ, פתאום לא בא לו להתאמן, פתאום באמצע המתיחות הוא רץ לחדר ההלבשה, שם קרח כאילו כואב לו. אז אתה מגן עליו בעיתון, בסדר. אבל במגרש? באימונים? מה זה? לפעמים סתם לא בא לו לרוץ. עומד בצד. הוא שם אותו בצד ימין, פתאום המשחק לא הולך - הוא רוצה באמצע. אז גוטמן אומר לו לבוא לאמצע ושולח את אברג'יל ימינה. הרבה שחקנים מרימים גבה על הנושא הזה".

ביקורות נוספות התייחסו לתשומת הלב התקשורתית שהוא מקבל ולפער בין הגיבוי שהוא מקבל לבין רמת משחקו "החלשה מאוד במשחק העונה", לדברי אחד השחקנים. "גוטמן לא מחליף את רוסו כדי שרוסו לא יגיד לו 'נו נו נו'. ואחר כך הוא אומר בעיתון שזה היה משחק טוב שלו. הוא פשוט מגן עליו".

לגבי גוטמן עצמו: "הוא לא מתאים לבית"ר. הוא נודניק באימונים שלו. אין כיף באימונים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully