וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היערכות צה"ל באזור הכפר רג'ר תשתנה עקב חדירת האזרח הסורי

6.12.2000 / 9:35

שישה קילומטרים צעד אתמול מסתנן סורי בין ישובי הגליל העליון; בדרכו עבר על פני שתי עמדות תצפית, שטח אש וכביש ראשי - אף אחד מהחיילים באזור לא ראה אותו; רק מושבניקית עירנית החליטה לבדוק מה הסיפור שלו

במערכת הביטחון יימשך היום התחקיר בעקבות חדירת האזרח הסורי אתמול לשטחי ישראל באזור הכפר רג'ר. בצה"ל מתכננים לשנות את ההיערכות במקום הרגיש על מנת למנוע חדירות נוספות. גם חטיפת ששלושת חיילים צה"ל, לפני כחודשיים, התבצעה באזור.

הפרשה המביכה החלה אתמול בשעות הבוקר. נווד סורי חצה את הגבול סמוך מאוד למקום ממנו נחטפו לפני חודשיים שלושת חיילי ההנדסה. הוא החל לצעוד לכיוון ישובי הגליל העליון, כשבידו שק גדול. בדרכו הוא עבר על פני שתי תצפיות צה"ליות, שלא התייחסו אליו.

גילה תפארת, מכפר יובל, עבדה באותו הזמן במטעי משפחתה למרגלות הר דב. בסביבות השעה שמונה בבוקר נסעה במכוניתה ליד הכפר רג'ר ואז הבחינה באזרח הסורי שנראה לה חשוד. היא שאלה אותו מאיפה הגיע ולאן הוא הולך, אולם לא קיבלה תשובה. חשדה התעורר והיא מיהרה לדווח למשטרת קרית שמונה על המקרה.

רק אז הגיעו למקום כוחות גדולים של משטרה, מג"ב וחיילים שעצרו את האדם. בחקירתו הסתבר כי מדובר באזרח סורי בן 31, שהתכוון לחפש עבודה בישראל לאחר שלא הצליח למצוא עבודה בסוריה ובדרום לבנון. האיש סיפר כי הגיע לגדר הגבול באזור חוות שבעא, חלף על פני סיור של הגדוד ההודי של חיילי יוניפי"ל ובילה את הלילה תחת עץ גדול. מוקדם בבוקר ניגש לגדר הגבול הנמצאת עדיין בהליכי בנייה, מצא בה פירצה וללא כל בעיות נכנס לישראל. "לא התכוונתי לפגוע באף אחד", אמר הסורי.

בפיקוד צפון מגדירים את האירוע כ"פאשלה נוראית". הסתבר שהאיש השאיר את עקבותיו בשביל הטשטוש, חצה שטח אש של צה"ל וחלף על פני שתי עמדות צבאיות. "מה היה קורא אם במקום בגדים היו בשק שלו רימוני יד, מטעני נפץ או רובה קלצ'ניקוב", שאל קצין בכיר בגזרה. היחידה שתקבל צל"ש על התנהגותה בפרשה היא גילה תפארת.

האזרח הסורי יובא היום להארכת מעצר. לאחרונה הוגש כתב אישום נגד אזרח סורי נוסף שהסתנן לישראל לפני שבועות אחדים, כשהוא נושא שני סכינים. במקרה הזה מעריכים כי האיש הסתנן במטרה לפגוע ביהודים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully