וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם איינשטיין היה תלמיד גרוע

6.12.2000 / 9:05

מחקר בינלאומי מצא כי תלמידי ישראל מתקשים במתמטיקה ובמדעים; דורגו במקום ה-28 מתוך 38 מדינות; לפנינו: סלובקיה ותאילנד; יותר מ-80 אחוז מהתלמידים ציינו כי המורים אינם בטוחים בחומר הנלמד; בעקבות הממצאים יקים משרד החינוך ועדה לבדיקת הוראת המתמטיקה


מדינת ישראל אוהבת לראות את עצמה כמעצמת היי-טק, אבל עושה רושם כי הדבר לא ימשך זמן רב. מחקר בינלאומי מצא כי ילדים ישראלים מתקשים במתמטיקה ובמדעים. במחקר, שנערך על ידי "הארגון הבינלאומי להערכת הישגים בחינוך", דורגה ישראל במקום ה-28 מתוך 38 מדינות בהישגי התלמידים במקצועות המדעים והמתמטיקה.

"מעריב" מפרסם כי השיגי התלמידים היו אומנם טובים מאלה של טוניסיה, טורקיה, ירדן ואיראן, אך נמוכים מאלה של סינגפור, דרום קוריאה, הונג-קונג, סלובקיה, תיאלנד, רומניה וקפריסין. הממוצע הציונים של התלמידים הישראלים היה נמוך ב-20 נקודות מהממוצע העולמי.

במקצועות המדעים בדק המחקר את ידע התלמידים במדעי כדור הארץ, מדעי החיים, פיזיקה, כימיה, מדעי הסביבה ועוד. במקצועות המתמטיקה נבדק הידע באלגברה, חישוב שטחים ושברים.

המחקר נערך לפני כשנה בקרב כ-4,000 תלמידי כיתות ח' ב-138 בתי ספר בארץ. המחקר בדק גם את תחושת התלמידים כלפי מוריהם: יותר מ-80 אחוז ציינו כי הם מרגישים שהמורים אינם בטוחים בחומר שהם מעבירים.

ונעבור לתירוצים. משרד החינוך הסביר את התוצאות הנמוכות בכך שתוכנית הלימודים בארץ אינה מתאימה במדויק לנושאים שנבדקו במחקר. עם זאת עקב התוצאות החליטו במשרד החינוך להקים ועדה שתיבחן את לימודי המתמטיקה בבתי הספר. מנכ"לית משרד החינוך, שולמית עמיחי, אמרה כי "הממצאים הקשים מחייבים חשיבה מחודשת על תוכנית הלימודים, שיטות ההוראה, הכשרת מורים, השתלמויות מורים ותרבות הוראה ולמידה בבית הספר".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully