וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק ושרון: לא דנו בממשלת חירום

6.12.2000 / 7:03

יו"ר הליכוד: "כרגע הדבר הזה אינו רלוונטי, וצריך ללכת לבחירות"; פגישת השניים אמש הוקדשה לעדכון ביטחוני; היום ייפגשו צוותי העבודה והליכוד לקבוע מועד מוסכם לבחירות, ככל הנראה ה-22 במאי; למרות זאת מעריך השר בן אליעזר כי לא יהיו בחירות בקרוב

צוותים של מפלגת העבודה והליכוד ייפגשו היום בצהריים על מנת לקבוע תאריך מוסכם לבחירות. ככל הנראה הבחירות יערכו ב-22 במאי.

אמש נפגשו ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הליכוד, אריאל שרון, לשיחה שהוגדרה "עדכון מדיני ביטחוני". למרות ההערכות במערכת הפוליטית כי השניים ידונו גם בהקמת ממשלת חירום, הנושא לא עלה. פגישתם של ברק ושרון התקיימה בביתו של ראש הממשלה בירושלים וארכה שעה וחצי. בפגישה נכחו סגן ראש השב"כ, סגן ראש אמ"ן למחקר ומזכירו הצבאי של ברק שבהציגו סקירה ביטחונית בפני יו"ר הליכוד.

בתום הסקירה הביטחונית שוחחו ברק ושרון במשך שתי דקות ביחידות, אולם בלשכת ראש הממשלה אמרו כי גם במפגש זה לא דובר על ממשלת חירום. "הארץ" מפרסם כי בסיום הפגישה אמר שרון כי לא חשב שברק יציע לו להקים ממשלת חירום אחרי שהכשיל את כל הניסיונות בעבר. לדבריו, "כרגע הדבר הזה אינו רלוונטי, וצריך ללכת לבחירות".

במערכת הפוליטית דווקא העריכו כי ראש הממשלה ינצל את הפגישה עם שרון להחייאת רעיון ממשלת החירום. זאת לאחר שברק קרא אתמול בסיור בשומרון לכינונה של ממשלת חירום. ברק אמר האירועים האחרונים בכנסת אינם מוסיפים לכבודה.

בימים הקרובים צפוי היועץ המשפטי לממשלה, אלייקים רובינשטיין, להעביר הנחיות למערכות השונות לקראת אפשרות של בחירות. למרות זאת המשיך אתמול השר בנימין בן אליעזר להעריך כי לא ייתקיימו בחירות בזמן הקרוב. בכינוס פעילים בירושלים אמר "אני כמעט בטחו כי לא יהיו בחירות ולא בגללנו. היד שהרימה למען הבחירות, היד הזו רועדת".

אתמול אמר יו"ר ש"ס, אלי ישי, כי תנועתו תתמוך בחוק לפיזור הכנסת ללא קשר לתוצאות ההצבעה על שינוי שיטת הבחירות. ישי, נועץ עם מועצת חכמי התורה שקיבלו את המלצתו לא לקשור בין שני הדברים. "ש"ס תצביע כאיש אחד בעד הקדמת הבחירות בקריאה שניה ושלישית, ובמקביל תפעל בכל כוחה למנוע חזרה לשיטת הבחירות הקודמת", אמר ישי.

ברק מתכוון לרען את שורות מפלגתו

גלי צה"ל מדווחים הבוקר כי ראש הממשלה מתכוון לערוך ריענון ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. בכירים בישראל אחת טוענים כי ברק אמר להם כי הוא יביא אנשים חדשים לרשימת המפלגה.

בין השמות שהועלו ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון, שקיבל בעבר הצעה להיות שר הביטחון אולם דחה אותה, ראש עיריית חיפה, עמרם מצנע ואולי דמויות נוספות מתחום הכלללה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully