וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מה, אני כל כך מסוכן?"

5.12.2000 / 23:40

שאל אמש אריה דרעי בראיון ראשון ששודר מאז החל לרצות את מאסרו; הצהיר כי אין לו כל כוונה לשוב לפוליטיקה אך לא שלל חזרה לחיים הציבוריים "אם הדבר ייגזר משמיים"; כשנשאל על אי-ביקוריו של ישי בכלא אמר: "כנראה שזה לא מתאים לו"; סיכם: "השררה היא הניסיון הקשה ביותר"

ראיון ראשון מאז נכנס אריה דרעי לכלא שודר אמש בתכנית "עובדה" בערוץ 2. דרעי שוחח עם אילנה דיין על החיים בבית הכלא על בקשתו למשפט חוזר וכמובן על פוליטיקה.

"בשום אופן לא אחזור לפוליטיקה", הבטיח מנהיג ש"ס הכלוא אך לא שלל חזרה לחיים הציבוריים, "אם הדבר ייגזר משמיים". דרעי הוסיף כי "כל מה שגדולים יגידו לי שזה שליחותו של בורא אעשה. אבל דבר אחד אני יודע, היום מסגרת פוליטית לא תעזור לי לעשות דבר למען הציבור. אני יכול לתרום הרבה יותר בעזרה ובחינוך ילדים".

"הייתי חייל של הקדוש ברוך הוא במשך 15 שנה, היום אני חייל שלו בבית הסוהר ועושה את שליחותי", אמר דרעי לדיין שראיינה אותו בתוך כותלי מעשיהו.

במהלך הראיון נשאל דרעי האם יצביע בבחירות הקרובות עבור ש"ס הוא השתהה אך ענה - "כן וודאי".

על החיים בבית הכלא סיפר דרעי: "לא היה לי רגע של שבירה ממש אבל ברור שיש רגעים קשים. הדבר שעד עכשיו אני עוד לא מתגבר עליו זה הלילות. כשאני בלילה לבד, אני רואה מצד אחד הציבור שנמצא כאן בחוץ ותומך בי, ומצד שני ישנו הציבור הנרחב, והם האחים שלי, הם לא מוכנים לשמוע ולא מוכנים להתמודד... הם אומרים: 'הוא חייב לשבת, חייבים להיפטר ממנו', זה מפריע לי. מה אני כל כך מסוכן? באמת כל כך הזקתי?".

דרעי דיבר על בקשתו למשפט חוזר ועל אמינותו המעורערת של עד המדינה המרכזי בפרשה, יעקב שמולביץ: "הוא שיקר לעורך הדין דן אבי יצחק, הוא שיקר לשלושת השופטים לאורך כל המשפט". כשנשאל על ביקוריו של יו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי בבית הכלא ענה: "לא מתאים לו כנראה".

"אני התחלתי את החיים הציבוריים שלי בגיל 25 וישר נשאבתי למערבולת אדירה. אין ספק שזה עושה משהו. אני אדם דתי ופתאום הפסקתי ללמוד. אין ספק שזה השפיע עלי במידות. השררה זה ניסיון המוסר הקשה ביותר", סיפר דרעי על ימיו הגדולים בפוליטיקה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully