מכה לרון קובי: תקציב עיריית טבריה לא אושר - מועצת העיר תפוזר

בישיבת תקציב סוערת, הצביעו ברוב קולות מועצת עיריית טבריה נגד הצעת התקציב של ראש העיר רון קובי. בתוך כך יפוטרו 14 חברי המועצה בסוך החודש ובנוסף תמונה ועדה קרואה במקומם. נכון לשלב זה, ראש העיר טרם מודח

19/06/2019
צילום: חדשות טבריה והסביבה, עריכה: עמית שמחה

ברוב של 9 מול 6 במועצת העיר טבריה הצביעו אמש (רביעי) נגד הצעת התקציב שהציג בפניהם ראש העיר, רון קובי. משמעות הדבר שבסוף החודש מפוטרים 14 חברי המועצה ובנוסף תמונה ועדה קרואה במקומם. נכון לשלב זה, ראש העיר טרם מודח. בשבועיים הקרובים קובי יוזמן לשימוע בפני ועדה של משרד הפנים ויצטרך להסביר להם מדוע התקציב לא עבר ולהציג נתונים מניחי דעת מה עשה כדי להעביר את התקציב.

גם חברי מועצת העיר יכולים להופיע בפני הוועדה ולהעלות בפניה את הסברם לכישלונו של ראש העיר. במידה והועדה תמצא כי קובי אשם בכישלון להעביר את התקציב, היא יכולה להחליט על הדחתו.

עוד בוואלה! NEWS:
החשד לתקיפה הנוספת ושרשרת הכשלים: פרטים חדשים על פרשת אונס בת ה-7
בצל המתיחות עם איראן: שר ההגנה בממשל טראמפ לא ימשיך בתפקידו
ריבלין קורא לאחדות: "אסור לתת לשיח המפלג להרוס כל חלקה טובה"

טוב לדעת (מקודם)

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים ללב

מוגש מטעם שחל
רוב של 9 מול 6 במועצת העיר טבריה נגד קובי, אמש(צילום: אתר רשמי)

ישיבת התקציב של מועצת העיר טבריה החלה בשעות הערב בהשתתפות עשרות תושבים שהגיעו למקום. ראש העיר, רון קובי, אמר בפתח הישיבה כי "היום התקציב צריך לעבור, אחרת שר הפנים יכול למנות ועדת בדיקה שתביא לוועדה קרואה, אם כי נהוג להקציב חודש נוסף''. לצד קובי ישב בועז יוסף, הממונה על המחוז במשרד הפנים, שהסביר למועצה מה משמעות הדבר אם לא יעבור התקציב, "טבריה חשובה לי כמוכם. אני בן העיר. זה מעמד מרגש. מקווה שיהיה דיון רגוע וענייני". עוד הוסיף, ''עבדתי בעירייה 12 שנים. היום עלינו לאשר את התקציב כי הוא כלי עבודה ראשון במעלה של הרשות המקומית. הוא מראה מה סדר העדיפות לשנת 2019. אני פה על פי הנחיות המשרד".

יוסף, טברייני במקור, ספג בחודשים האחרונים השמצות מצד קובי. בישיבה אמר כי ''אותנו מעניינים 46 אלף תושבי טבריה ואנחנו רוצים בהצלחת העיר. לכן עדכנו תכנית הבראה לשנת 2018 והזרמנו 12 מיליון שקל כדי להחזיר הלוואות''. עוד הוסיף יוסף כי ''על פי התכנית, בשנתיים הקרובות יש להגיע לאיזון. אני לא אומר לכם מה להצביע, באתי להסביר את לשון החוק''.

ישיבת תקציב במועצת העיר טבריה, אמש (צילום: אלי אשכנזי)(צילום: אתר רשמי, אלי אשכנזי)

במהלך הישיבה הסוערת, ראש עיריית טבריה האשים את האופוזיציה בכך שהתקציב לא עבר עד היום ואף טען כי היא מנטרלת את עבודת העירייה. מועצת העיר אשר מונה 15 חברים, כוללת רק שישה חברים לסיעתו של קובי.

באוקטובר 2010 פיזר שר הפנים דאז אלי ישי את מועצת העיר חדרה (19 חברים) לאחר שראש העיר (חיים אביטן) לא הצליח להעביר את התקציב העירוני. משרד הפנים מינה ועדה קרואה לצד ראש העיר אז חיים אביטן שפעלה במשך שלוש שנים עד בחירות 2013.

"אני לא אומר לכם מה להצביע''. ראש עיריית טבריה רון קובי ובועז יוסף הממונה המחוזי, אמש (צילום: אלי אשכנזי)(צילום: אתר רשמי, אלי אשכנזי)
עשרות תושבים הגיעו לישיבת מועצת העיר טבריה, אמש (צילום: אלי אשכנזי)(צילום: אתר רשמי, אלי אשכנזי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully