וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק ושרון נפגשו. מסתמן: בחירות ב-22 במאי

5.12.2000 / 21:26

מטרת הפגישה הוגדרה "עדכון מדיני ביטחוני", אולם ההערכה היא כי השניים דנו גם בכינון ממשלת חירום; ראש הממשלה: מה שקורה עכשיו הוא "פיאסקו שלא מוסיף כבוד לכנסת"; יורדת התמיכה בכנסת בביטול הבחירה הישירה; ש"ס: נתמוך בהקדמת הבחירות בלי קשר לשינוי השיטה

הבחירות בישראל ייערכו ככל הניראה ב-22 במאי, זו ההחלטה המסתמנת בשיחות המתקיימות בין ראשי שתי המפלגות הגדולות.
מחר תערך פגישה רשמית ראשונה של צוותי הבחירות של תנועות הליכוד והעבודה.

השר בנימין בן אליעזר העריך הערב בכינוס פעילים בירושלים שבסופו של דבר תבוטל ההחלטה על הקדמת הבחירות.

ראש הממשלה ברק קרא בכנס לכינונה של ממשלת חירום. לדבריו, האירועים האחרונים בכנסת אינם מוסיפים לכבודה. מוסרת שבימים הקרובים יעביר היועץ המשפטי לממשלה, אלייקים רובינשטיין, הנחיות למערכות המימשל השונות לקראת אפשרות של בחירות. ההנחיות יתבססו על ההוראות שניתנו לקראת מערכת הבחירות הקודמת בשנת 99'.

ברק נפגש הערב יו"ר האופוזיציה, אריאל שרון, לשיחה שהוגדרה "עדכון מדיני ביטחוני". עם זאת קיימות הערכות במערכת הפוליטית, כי השניים דנו גם באפשרות לכינונה של ממשלת חירום לאומית. בפגישה נכחו סגן ראש השב"כ וסגן אמ"ן מחקר. מלשכת שרון נמסר כי יו"ר הליכוד קיבל מברק סקירה ביטחונית והשניים לא דנו בשום נושא אחר.

ברק אמר היום כי הקמתה של ממשלת חירום כזו הוא הדבר הנכון ביותר לעשות בשעה זו. הוא הגדיר את המצב במערכת הפוליטית כ"פיאסקו שלא מוסיף כבוד לכנסת ולדמוקרטיה", והוסיף כי "המצב של המדינה מחייב חירום ואחדות".

בתוך כך אמר הערב יו"ר ש"ס, כי תנועתו תתמוך בחוק לפיזור הכנסת ללא קשר לתוצאות ההצבעה על שינוי שיטת הבחירות.

יו"ר התנועה, אלי ישי, נועץ עם מועצת חכמי התורה שקיבלו את המלצתו לא לקשור בין שני הדברים. "ש"ס תצביע כאיש אחד בעד הקדמת הבחירות בקריאה שניה ושלישית, ובמקביל תפעל בכל כוחה למנוע חזרה לשיטת הבחירות הקודמת.

בליכוד מכחישים מגעים

אתמול הכחישו בליכוד כי מתקיימים מגעים בינם לבין מקורבי ראש הממשלה להקמת ממשלת אחדות. עם זאת נודע כי הח"כים אלי גולדשמיט ושירי ויצמן (ישראל אחת), המקורבים לברק, ממשיכים לקיים מגעים להקמת ממשלת אחדות. "אף אחד לא רוצה ללכת לבחירות וזה לא עניין של שינוי שיטת הבחירות, חזרת נתניהו או גיוס בחורי הישיבות", אמר היום ויצמן. אולם בימים האחרונים גם ראש הממשלה היה ספקן בנוגע לאפשרות להקים ממשלה עם הליכוד. ברק אמר בשיחות עם מקורביו כי הוא אינו סבור שממשלה שכזו תקום.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully