וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארה"ב בוחנת אפשרות להתפרס כוח או"ם בהר דב כדי להביא לרגיעה בצפון

5.12.2000 / 20:04

בכיר באו"ם מאשר היום כי הממשל האמריקאי והאו"ם בוחנים ברצינות את הצעתה של ישראל לפריסת כוחות בינלאומיים בחוות שבעא, וללחוץ על סוריה ולבנון לרסן את החיזבאללה; דיפלומט בביירות: "ההצעה לא ריאלית"; אזרח לבנוני נורה ונפצע סמוך לזרעית בידי חיילי צה"ל

מאת שי שריג

האו"ם וארה"ב שוקלים לפרוס כוח בינלאומי בהר דב, בניסיון להרגיע את המתיחות באזור הנתון למחלוקת בין ישראל, סוריה ולבנון. מדובר בחיילי יוניפי"ל או בחיילי אונדו"פ, המוצבים בגולן מאז הסכם הפסקת האש בין ישראל לסוריה בעקבות מלחמת יום הכיפורים.

מקור בכיר באו"ם אומר כי הצעה זו נבחנת במסגרת המאמצים הרבים ללחוץ על סוריה ולבנון לרסן את פעילות החיזבאללה בחוות שבעא ולשגר כוחות צבא לבנוניים לאזור הגבול עם ישראל, כדי להבטיח את השקט באזור.

המקור ציין, בהצהרות לעיתון הלבנוני "הדיילי סטאר", כי ההצעה הועלתה לראשונה על ידי ישראל, וכעת היא נבחנת באו"ם. "האו"ם מגלה עניין בהצעה זו", הדגיש המקור. עם זאת, דיפלומט מערבי היושב בביירות דחה אפשרות זו ואמר: "הצעה זו אינה ריאלית. פריסת כוח או"ם בחוות שבעא לא היא שתמנע התלקחות באזור".

אולם האווירה בגבול לבנון מתוחה, אחר הצהריים נפצע אזרח לבנוני סמוך למושב זרעית שבגבול הצפון מירי כוחות צה"ל. האיש דרך את נשקו מול חיילי צה"ל ואז נורה ברגלו. הוא קיבל טיפול רפואי מאנשי האו"ם הנמצאים במקום.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully