וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק: בחורי הישיבות לא יגויסו בכוח

5.12.2000 / 18:00

לדבריו אין בכך בגיון לאור המצב הפוליטי הנוכחי; התרוצצות במערכת הפוליטית בשל תום הארכה שנתן בג"ץ לטיפול בדחיית שירות תלמידי הישיבות; גורמים חרדים: נעשה "אינתיפאדה יהודית" או שנעזוב את הארץ; שריד: לנקוט סנקציות כלכליות נגד המשתמטים

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר הערב כי במצב הפוליטי הנוכחי, אין הגיון ליישם את מסקנות וועדת טל בעניין גיוס בחורי הישיבות.
ברק אמר כי הינחה את צה"ל לבחון אפשרות שהחוק לא יחוקק בסופו של דבר.

ראש הממשלה, אהוד ברק, יו"ר ועדת הכנסת, סלאח טריף ושר המשפטים, יוסי ביילין, נועדו היום על מנת לדון בגיוס בחורי הישיבות. בסוף השבוע אמור לפוג תוקפו של החוק שמאפשר את אי גיוס התלמידים, וטרם ברור מה יהא עימם החל מהשבוע הבא.
מחר יכנס טריף את הוועדה המיוחדת לחוק טל וידווח להם למה הוא אינו מביא בפני הכנסת את מה שכבר הוסכם בדיוני הוועדה.

בימים האחרונים ניכרת התרוצצות בכנסת על מנת להסדיר את העניין. ההערכה היא כי בכל מקרה לא ייכנסו לוכדי עריקים של צה"ל לישיבות על מנת להביא את התלמידים לצבא. מספר אישי ציבור חרדים הזהירו כי אם בכל זאת תינקט פעולה מעין זו תהיה בארץ "אינתיפאדה יהודית". יהודה משי זהב, המכונה "הקמב"ץ של העדה החרדית", אמר היום לגלי צה"ל כי אם המדינה תתעקש לגייס את בחורי הישיבה עשויים רבים מהם לעזוב את הארץ.

ראש הממשלה אמר היום כי בכל מקרה, לא יגיעו חיילים על מנת לגייס בכוח את תלמידי הישיבות, אולם הוא שוחח היום פעם נוספת עם ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון, התומך בתנועת "התעוררות", הדוגלת בגיוס בגיוס לכולם.

ראש מרצ, יוסי שריד, אמר כי יש לנקוט בסנקציות כלכליות נגד בחורי ישיבה שיסרבו להתגייס. "אם הכסף לא ירפד את הישיבות ויושביהן, האברכים ימצאו כבר את הדרך להגיע מהחיק החם והנוח של אוהל התורה, והוא יתחלף באוהל הטירונות", אמר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully