פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חקירת הרצח ברמלה: אם לחמישה נורתה בשוגג בסמוך לביתה

   אלמונים פתחו באש לעבר מתחם מגורים בעיר, ומהאש נפגעה אינתיסאר עיסאווי, שמתה מפצעיה לאחר שפונתה לבית החולים. חוקרי המשטרה מעריכים כי היא לא הייתה היעד לחיסול, ובודקים אפשרות לפיה הקליעים כוונו לעבר שכנה המוכר למשטרה, שנפצע באורח בינוני

   אינתיסאר עיסאווי שנרצחה ברמלה (ללא שם)
   הנרצחת, אינתיסאר עיסאווי

   אינתיסאר עיסאווי, בת 51 נורתה למוות אמש (שבת) בסמוך לביתה שברמלה על ידי אלמונים. מחקירת המשטרה עולה כי החשודים פתחו באש לעבר מתחם מגורים בשולי כביש מרכזי בכניסה לרמלה, שממנה נפגעה עיסאווי, אם לחמישה ילדים. אחד משכניה של האישה נפגע באורח בינוני. האישה שהייתה בסמוך לביתה נורתה ומתה לאחר שהובאה לבית החולים.

   במשטרה גוברת ההערכה כי הנרצחת לא היתה היעד של האלמונים, והיא נקלעה במקרה לקו הירי. השכן שלה הובא לבית החולים אסף הרופא כשהוא פצוע מירי, ונבדק אם הוא היה היעד לפגיעה שכן הוא מוכר למשטרה.

   חוקרי מרחב שפלה הצליחו לאתר את זירת הירי זמן מה לאחר שהשניים הובאו לבית החולים. האישה פונתה על ידי צוות מד"א לאחר שהיא הועברה ברכב פרטי מזירת האירוע למפגש עם האמבולנס בצומת הכניסה למושב ניר צבי. החוקרים התקשו לזהות את האישה משום שהיא לא הייתה מוכרת כלל למשטרה.

   ניידת משטרה (חטיבת דובר המשטרה , ---)
   (צילום: דוברות המשטרה)

   בני משפחתה סיפרו לחוקרים כי אלמונים ירו מכביש 44, בדרך יפו-רמלה. מדובר בציר מרכזי באזור המרכז. לטענת עדים לאירוע, הירי היה ממושך ונרו מספר גדול של קליעים לעבר מתחם המגורים השוכן הסמוך לתחנת הרכבת של רמלה.