וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ דהאמשה: המלצת המשטרה - המשך מסע ההסתה נגד הערבים

5.12.2000 / 15:15

חשוד כי בתקופת העימותים בין ערביי ישראל למשטרה, בחודש אוקטובר, אמר שיש לשבור ידיים ורגליים של שוטרים הבאים להרוס בתי ערבים; בתגובה להחלטת המשטרה אמר לוואלה!: צריך להעמיד לדין את השוטרים, כולל אליק רון

מאת הלית לוי

בתגובה להחלטת המשטרה להעמידו לדין אומר ח"כ עבד אלמלכ-דהאמשה לוואלה! חדשות: "המלצת המשטרה היא המשך למסע ההסתה הפרוע נגד הציבור הערבי ומנהיגיו, במיוחד נגד חברי הכנסת הערבים. היה כדאי למשטרה להתעסק בדברים יותר חשובים".

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ח"כ דהאמשה (רע"מ) בעבירות של המרדה, הפרעה לשוטרים במילוי תפקידם והעלבת עובדי ציבור. התיק הועבר לפרקליטות המדינה.

החקירה נגדו נפתחה לפני כחודש וחצי. הוא חשוד כי בתקופת העימותים בין ערביי ישראל למשטרה, בחודש אוקטובר, אמר שיש לשבור ידיים ורגליים של שוטרים הבאים להרוס בתי ערבים. דהאמשה אמר את הדברים ב-13 בספטמבר בעקבות הריסת שני בתים ביישוב הבדואי ליד הכפר נחף. במהלך החקירה המשטרתית נבדקו התבטאויות שונות שלו מהתקופה האחרונה.

דהאמשה הכחיש את החשדות המיוחסים לו, "אף פעם לא אמרתי זאת וזה לא היה כך. כל מה שאמרתי הוא שמי שבא להרוס את ביתנו ולשבור לנו ידיים ורגליים, גם אם זה שוטר, אנו נגן על עצמנו, משום שזוהי זכותנו הבסיסית".

במהלך חקירתו אמר דהאמשה כי המשטרה היא "כלי של מדיניות פשיסטית, מדיניות של דיכוי נגד הערבים בישראל".

נלחם נגד האפליה והגזענות

בקריצה לקראת מערכת הבחירות הקרובה מגדיר דהאמשה את התבטאותו כ"מילוי תפקידו הממלכתי כראוי וכנדרש, הנלחם על זכויות האוכלוסיה הערבית להשתתף במאבקה נגד האפליה והגזענות".

דהאמשה לא רק שלא מביע חרטה על הדברים שאמר או חוזר בו, אלא בטוח שיוכיח את צדקתו: "צריך להעמיד לדין את השוטרים שתקפו אותי והסיתו נגדי, כולל ניצב אליק רון. היה ראוי שמדינת חוק ודמוקרטיה תיתן לנבחר ציבור את הזכות הלגיטימית להתבטא. אם ההתבטאות קשה זה רק בגלל שהמציאות יותר קשה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully