בנות 9 תמורת 4 דולר: אלפי צפון קוריאניות נמכרות כשפחות מין לסין

דוח של ארגון זכויות מעלה כי ארגוני הפשיעה גורפים רווחים של 105 מיליון דולר בשנה מסחר באלפי נשים ונערות, שרבות משועבדות כשפחות מין או נמכרות ככלות. חלקן נלקחות ל"מאורות סייבר", שם הן נאנסות מול מצלמות רשות וגולשים מהעולם. "אנסו אותי עד שלא זכרתי כלום"

רויטרס
עריכה: איתי עמרם

אלפי נשים ונערות צפון קוריאניות - חלקן אף בנות תשע - נמכרות כשפחות מין לסין, בזמן שהן מנסות להימלט מהעוני ומהדיכוי בארצן. דוח של הארגון ללא מטרות רווח "יוזמת עתיד קוריאה", שכולל עדויות קשות של אותן נשים, הראה כי הסחר בהן מייצר לארגוני הפשיעה בסין רווחים של 105 מיליון דולר בשנה. הארגון, שבסיסו בלונדון, קרא לכל המדינות לעזור לצפון קוריאניות הנמצאות בסין להימלט וכי על השגרירות הזרות לקבל מבקשי מקלט כפליטים.

"הקורבנות מסורסרות לזנות עד מחיר זעום של 30 יואן (4.3 דולר), נמכרות כנשים תמורת אלף יואן ונקנות על ידי 'מאורות סייבר' שבהן הן מנוצלות על ידי גולשים מרחבי העולם", אמר מחבר הדוח, יון הי-סון. "רבות נמכרות יותר מפעם אחת ונכפה עליהן לפחות סוג אחד של שעבוד מיני בתוך שנה מרגע עזיבתן".

רבות מקועקעות כדי להרתיע כנופיות יריבות. אישה בזנות בשנגחאי, 2003 (צילום: רויטרס)

לפי הדוח, שפורסם באירוע בפרלמנט הבריטי, כ-60% מהנערות והנשים הצפון קוריאניות בסין נמכרות כשפחות מין. החוקרים אמרו כי כמחציתן מושלכות לזנות, כשליש נמכרות ככלות ורוב האחרות נלקחות לאותן "מאורות סייבר". רבות מהן נתפסות בבתי בושת באזורים שבצפון-מזרח סין שבהם יש אוכלוסייה של מהגרים.

אלו שהצליחו להימלט סיפרו כי הזונות בשנגחאי מסומנות בקעקועים, כמו אריות ופרפרים, כדי להראות שהן "שייכות" למישהו ולהרתיע כנופיות אחרות. הן סיפרו על נשים שמתו כתוצאה ממחלות מין ומאלימות.

לפי הדוח, הגיל של הנערות והנשים שנלקחות למאורות הוא בין 12 ל-29, אך לעתים הן צעירות עוד יותר. הן נאלצות לבצע אקטים מיניים בעצמן או שהן מותקפות מינית מול מצלמות רשות, ועלות צפייה ישירה בהן יכולה להגיע עד ל-110 דולר. החוקרים אמרו כי רבים מהצופים הם מקוריאה הדרומית.

"הייתה מיטה מול שולחן עם מחשב ומצלמת רשת", סיפרה אחת הנשים, שבדוח התייחסו אליה כאל צ'וי. היא אמרה כי היא נלקחה לדירה שבה היא נדהמה לראות ילדות. "ארבעה גברים אנסו אותי. כשהשלישי התחיל, דיממתי. אני לא זוכרת עוד".

שתי המדינות סירבו להתייחס לדוח. תושב בייג'ינג צופה בפגישה בין קים לשי, ינואר (צילום: רויטרס)

הנשים והנערות שנמכרות ככלות מגיעות בדרך כלל לאזורים כפריים, שבהם הן נקנות במחיר של בין אלף ל-50 אלף יואן, והן נאנסות ומנוצלות על ידי בעליהן.

יון, מחבר הדוח, אמר כי המדיניות של סין, ששבה חיים בין 50 אלף ל-200 אלף צפון קוריאנים, לעצור ולהחזיר בחזרה צפון קוריאנים מאלצת אותם לחיות במחתרת. לכן, הם חשופים לסכנה רבה לניצול. סין וקוריאה הצפונית לא הגיבו לדוח.

חלק מאותן נשים נמכרות על ידי השוטרים שעצרו אותן, ואחרות מפותות על ידי סוחרים המבטיחים להעביר אותן למדינות שבהן יוכלו לבקש מקלט. גם חטיפות שלהן נפוצות, לפי הדוח. החוקרים אמרו כי חלק מרשתות הסחר בנשים משתרעות לתוך קוריאה הצפונית עצמה, שם "מתווכים" סורקים אחרי שווקים, כפרים ומרכזי תחבורה כדי למצוא נשים העונות לבקשותיהם של הסרסורים בסין.

עוד באותו נושא

"בצורת קיצונית": מיליונים בקוריאה הצפונית ניצבים בפני רעב חמור

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully