וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הסערה: גיל מסינג מוותר על המינוי לדובר צה"ל

12.5.2019 / 11:48

יועץ התקשורת הודיע לרמטכ"ל כי הוא מוותר על מינויו לתפקיד, זאת ברקע הפרסום על פעילתו של מסינג כסוכן משטרה: "על אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי צה"ל והרמטכ"ל". כוכבי: קיבלתי בצער את ההחלטה

גיל מסינג, דובר צה"ל, 29 אפריל 2019. סיגל נפתלי קסל, עיבוד תמונה
ביקש לבטל את המינוי. מסינג/עיבוד תמונה, סיגל נפתלי קסל

גיל מסינג ויתר על מינויו לדובר צה"ל - כל הפרטים:

  • יועץ התקשורת במכתב לרמטכ"ל: מוותר על המינוי"
  • "אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ככלי ניגוח"
  • "סביב המינוי החל מחול שדים שנועד לפגוע בשמי הטוב"
  • מסינג ספג ביקורת על חשיפת היותו סוכן משטרתי בעבר

איש התקשורת גיל מסינג, שמונה לאחרונה על ידי הרמטכ"ל אביב כוכבי לשמש כדובר צה"ל, הודיע היום (ראשון) כי הוא מוותר על התפקיד. "על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל", כתב מסינג לרמטכ"ל כוכבי. "על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לחיי".

מכתבו של מסינג בא על רקע חשיפת "הארץ" לפיה פעל כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו והקליט בין היתר את אחד הנאשמים - רונן משה. לפי הפרסום, מסינג, שעבד אז בחברת שטראוס, ליווה את עד המדינה בפרשה - אמנון ליברמן - כאשר האחרון נשלח להקליט חשודים מרכזיים. ליברמן שימש בין היתר יועץ התקשורת של השר סטס מיסז'ניקוב. אלא שמסינג, לפי "הארץ", גם נשלח להקליט בעצמו את רונן משה, שהיה אז חברו הקרוב.

מאז הפרסום, מסינג ביקש ממהפרקליטות להסיר את החיסיון על פעילותו, ואילו במכתבה היא הדגישה כי מסינג לא נחשד בביצוע עבירה כלשהי וכי עבודתו נעשה לבקשת המשטרה ובהדרכתה. למרות כל אלו, מסינג ביקש היום מהרמטכ"ל לבטל את המינוי.

אביב כוכבי בטקס החלפת מפקד המכללות הצבאיות, מרץ 2019. ראובן קסטרו
הרמטכ"ל אביב כוכבי/ראובן קסטרו

"סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, רווי בשקרים ובמניפולציות שניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי", כתב מסינג לרב-אלוף כוכבי. "לא יכולתי, ואינני מוכן, לעמוד מנגד הניסיונות הללו שנועדו לפגוע בי, בבני משפחתי, ברמטכ"ל ובמוסד דובר צה"ל, רק בשל הסכמתי ליטול על עצמי תפקיד ממלכתי".

"לשמחתי, תוך זמן קצר מאד עמדה מאחורי מערכת אכיפת החוק והבהירה שגם במקרה בו ניסו להטיל דופי בי ובמוטיבציות שלי- הייתי אזרח שומר חוק הראוי להערכה על מעשיו" הוסיף מסינג. "אינני נמנה על אלו שמתקשים להאמין שאזרחים שומרי חוק נכונים לסייע לרשויות אכיפת החוק ללא כל תמורה אישית זולת טובת הציבור, ופעולותי גם כאן, כמו בעבר, מוכיחות שאני מוכן להקריב הקרבה אישית בכדי לשרת את האינטרס הציבורי ולהיטיב עם החברה הישראלית ושלטון החוק".

מכתבו של גיל מסינג בו מסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל 12 במאי 2019. אתר רשמי
המכתב שהעביר מסינג לרמטכ"ל כוכבי/אתר רשמי

מסינג ציין כי "במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפני ומעולם לא דבק בו רבב, ואני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה"ל והמינוי הממלכתי אותו ייעדת לי. אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח הצעה לתפקיד ציבורי, ואין לי כל כוונה להשלים עם זה". את מכתבו חתם בכך שהצהיר כי יהיה נכון להמשיך לתרום ולסייע לצה"ל ולחטיבת דובר צה"ל.

בעקבות ההודעה, אמר הרמטכ"ל אביב כוכבי כי הוא "קיבל בצער את החלטתו, ומבין את הנסיבות ברקע ההחלטה". לדבריו, מסינג "נבחר לתפקיד לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה" והדגיש כי "סיוע של אזרחי ישראל לגורמי אכיפת החוק ומוסדות המדינה הינו חלק מחובתנו האזרחית".

(עדכון ראשון: 10:49)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully