יום העצמאות ה-71

יום העצמאות ה-71: חגיגות ברחבי הארץ | עדכונים שוטפים

החגיגות מתקיימות ברחבי הארץ, באוויר ובים בהשתתפות אזרחים רבים. בשמי ישראל התקיים מטס חיל האוויר המסורתי בו טסו מטוסים ומסוקים מהצפון עד הדרום. בסיסי צה"ל ייפתחו לקהל הרחב ובבית הנשיא הוענקו תעודות הצטיינות ל-120 קצינים וחיילים. כל העדכונים

צילום: בזק, עיריית רחובות, רונית רוזן, אמיר חן, אלרון זבטני טי פי אס, פייסבוק צה"ל, עריכה: איתי עמרם

אזרחי ישראל חוגגים היום (חמישי) ברחבי הארץ את יום העצמאות ה-71 למדינה. לרגל האירוע פתח צה"ל בסיסים של זרועות האוויר, הים והיבשה בפני הקהל הרחב. בנוסף לכך, מטס חיל האוויר המסורתי התקיים לאורך רצועת החוף בהשתתפות מטוסי קרב, מסוקי סער ומטוסי תובלה וכן מסוקי משטרת ישראל ומטוסי כיבוי. הצוות האווירובטי של חיל האוויר ביצע מפגני ראווה עם מטוס העפרוני.

כמו כן, עשרות אלפי מטיילים ישראלים צובאים את הפארקים הלאומיים ושמורות הטבע. 20 אלף איש נופשים בחופי איגוד ערים כנרת, וחניוני חופי צאלון ושקמים נסגרו עקב עומס. תפוסה מלאה נרשמה
בכמה פארקים, חניונים ויערות קק"ל בהם יערות חולדה, חרובית, המגינים וצרעה, וכן פארק בריטניה, פארק ז'בוטינסקי (שוני) ונחל השופט ביערות רמות מנשה. כמו כן נסגר חניון שער הכרמל. הציבור מתבקש לא להגיע למקום.

בבית הנשיא בירושלים התקיים טקס מצטייני הנשיא ראובן ריבלין, בו הוענקו תעודות הצטיינות ל-120 קצינים וחיילים. בתיאטרון ירושלים התקיים חידון התנ"ך העולמי במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט, והזוכה בו הוא יונתן ויסמן מירושלים. במוצאי יום העצמאות יוענקו פרסי ישראל בטקס חגיגי בבנייני האומה בירושלים.

לקריאה נוספת בנושא
מטס אווירי ובסיסים פתוחים: אירועי צה"ל ביום העצמאות ה-71

עוד בוואלה! NEWS

כל הדרך למדליה היסטורית באולימפיאדה: האימון של חנה מיננקו

לכתבה המלאה
מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

14:09

גבר כבן 79 נחנק כשאכל בשר בזמן פיקניק ביערות הכרמל בחיפה ומצבו קשה. צוות מד"א שהגיע למקום העניקו לו טיפול רפואי, ולאחר שחזר דופק פינו אותו לבית החולים כרמל במצב יציב. בהמשך נשלפה מקנה הנשימה חתיכת בשר.

ישראלים ממנגלים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

13:20

יונתן ויסמן מירושלים הוא חתן התנ"ך העולמי לנוער לשנת תשע"ט ובמקום השני זכה בנימין כלחמירו, מארצות הברית. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "כל ההבטחות נמצאות בתנ"ך, ואנחנו מגשימים אותן בגדול, קיבוץ גלויות, הפרחת השממה ומעמדה של ישראל בין הגויים".

נתניהו ובנט לצד הזוכים בחידון התנ"ך. שלישי מימין, הזוכה במקום הראשון יונתן ויסמן, וראשון מימין הזוכה במקום השני בנימין כלחמירו (צילום: שלומי אמסלם)

12:12

מרכז השליטה של אגף התנועה מסר על עומסי תנועה ברחבי הארץ. באזור המרכז נרשמו עומסי תנועה כביש 2 לצפון מנתניה עד ינאי, כביש 4 לצפון מדרור להדסים, מפרדסיה לרופין ומאם המושבות למורשה. כמו כן, כביש 6 לצפון מקסם ועד חורשים ובכביש 5 למערב מהכפר הירוק לגלילות. בדרום נרשם עומס בכביש 60 משוקת למיתר.

מעובדי ויערני קק"ל נמסר כי הפארקים, החניונים ויערות קק"ל הבאים הינם בתפוסה מלאה, ומולץ שלא להגיע אליהם: יער חולדה, יער חרובית, יער המגינים, יער צרעה, פארק בריטניה, נחל השופט ביערות רמות מנשה, פארק ז'בוטינסקי (שוני), חניון שער הכרמל ויערות הכרמל.

נופשים ישראלים בתל אביב , הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
חסידי ברסלב רוקדים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

11:48

מטס חיל האוויר עובר מעל חופי תל אביב.

מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

11:29

הבוקר נפתח בפארק גבעתיים חניון טנקים ומשוריינים מטעם חטיבת השריון 188. התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרב ללא תשלום עד השעה 18:00 בערב. במסגרת התערוכה מוצגים טנק מרכבה, טנק פומה, האמר קרבי, רכב קרבי נוסף ותצוגה מעניינת של מקלעים וכלי לחימה המוצבים על הטנקים.

חניון טנקים ומשוריינים של חטיבה 188 בפארק גבעתיים, היום (צילום: דוברות עיריית גבעתיים)
תערכות משוריינים בפארק ירושלים, היום (צילום: דוברות עיריית גבעתיים)
תערוכת משוריינים מיוחדת לכבוד יום העצמאות. פארק גבעתיים, היום (צילום: דוברות עיריית גבעתיים)

11:20

שר החינוך נפתלי בנט, שר החינוך, אמר היום בחידון התנ"ך העולמי בתיאטרון ירושלים כי "ישראל נכנסה לעשור השמיני לחייה. אם ישראל תיקרע שוב מבפנים, אם נרים שוב יד איש על אחיו, לא נקבל עוד הזדמנות. עכשיו הרגע הגדול שלנו להראות איך מדינת ישראל מתייצבת לנצח כמדינת מופת יהודית, ריבונית וּמאוחדת, למרות המחלוקות. בִּרכתו וְקִלְלָתֹו של העם היהודי היא הווכחנות שלו".

11:17

מטס חיל האוויר חולף מעל הר הבית והעיר העתיקה בירושלים.

ממתינים למטס בחוף גבעת אולגה, היום (צילום: שלומי גבאי)
מטס חיל האוויר בשמי תל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

10:50

הרמטכ"ל אביב כוכבי בטקס מצטייני הנשיא, "מדינת ישראל היא עובדה מוצקה ומוגמרת, ולמען ביטחונה צה"ל ממשיך לפעול יומם וליל. ובחוד, כמו תמיד, המצטיינים. הם בראש הטור המתגנב בין סמטאות, בחדר המלחמה, בעומק המחסנים, בצוות הפיתוח, במשרד ובגבול- בכל אלו נמצאים החיילים הבולטים אשר מושכים את הרבים".

10:29

משעות הבוקר המוקדמות עשרות אלפי משפחות נמצאות בחניוני הפיקניק בפארקים וביערות קק"ל. מיערן קק"ל ביערות רמות מנשה נמסר כי נחל השופט עמוס והתפוסה מלאה, ומומלץ שלא להגיע למקום.

קק"ל מבקשת לשמור על כללי זהירות באש, ולאסוף את האשפה בשקיות המיועדות לכך ולהוציא את האשפה מהיער.

נופשים בחורשת טל, היום (צילום: יואב איתיאל)
אלפי מטיילים גודשים את חניון הטנקים ומוזיאון השריון בלטרון, היום (צילום: דוד אלימלך/TPS)
חגיגות יום העצמאות בעינות צוקים, היום (צילום: ערן קרוזאל, רשות הטבע והגנים)
עינות צוקים, היום (צילום: ערן קרוזאל, רשות הטבע והגנים)
נופשים בתל אשקלון, היום (צילום: רונית רוזן, רשות הטבע והגנים)

10:20

מסע האופניים הרחובותי - "רוכבים בעצמאות" הוזנק בסמוך לגן המייסדים ברחובות. אלפי רוכבים - הורים וילדים, מבוגרים וקטנים, נטלו בו חלק וכעת עושים את דרכם במסלול המסע ברחבי העיר. ראש העיר, רחמים מלול, אמר כי "אנו שמחים לראות כאן כל כך הרבה רוכבים. אין מתאים יותר מיום העצמאות למסע של אהבת הארץ ואהבת העיר , בחגיגה של ספורט, יופי והנאה. חג שמח!".

הרוכבים ברחובות, הבוקר
רוכבים ברחובות, היום

10:15

תושבי ישראל מתארגנים לעל-האש המסורתי ברחבי הארץ.

מתארגנים למנגלים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
נופשים ישראלים עורכים מנגלים בתל אביב (צילום: ראובן קסטרו)

09:45

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא להגדרת "הרוח הישראלית" בעיניו, ואמר כי זו "תחושת האחדות, ובעצם אומר שברגעי מבחן אנחנו ביחד, ויש לזה דוגמאות, כמו ברגע החזרתו של חייל צה"ל זכריה באומל לקבר ישראל, וראינו את העוצמה האדירה, האחווה והרעות. זה אומר שיש פה תחושת אחדות והזדהות וזה עמוק".

ריבלין, נתניהו וכוכבי בטקס החיילים המצטיינים בבית הנשיא, היום (צילום: סמרנוב הפקות)
ריבלין, נתניהו וכוכבי בטקס החיילים המצטיינים בבית הנשיא, היום (צילום: סמרנוב הפקות)
נתניהו ושרה בטקס החיילים המצטיינים בבית הנשיא, היום (צילום: קובי גדעון/לע״מ)

09:39

בתחילת דבריו, אמר הנשיא ראובן ריבלין כי בעיניו, הרוח הישראלית היא "שאין דבר שהוא בלתי אפשרי". הוא המשיך ואמר כי "ההזדמנות הכי גדולה שנקלעה בדרכנו היא להקים מדינה, להקים צבא ולהקים חברה שהיא טובה, כפי שהצלחנו לעשות במשך 71 שנים".

ריבלין לוחץ יד לחיילת בטקס החגיגי בבית הנשיא, הבוקר (צילום: חיים צח, לע"מ)
ריבלין בטקס מצטייני הנשיא, ולצידו הרמטכ"ל כוכבי, הבוקר בבית הנשיא

09:00

מחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי החל מאמש ועד שעות הבוקר, הגיעו מעל לל-12,000 נופשים, לחופי איגוד ערים כינרת. כל החופים והחניונים פתוחים וערוכים לקליטת קהל.

ריבלין לוחץ ידיים לחיילים המצטיניים בטקס החגיגי בבית הנשיא, הבוקר (צילום: חיים צח, לע"מ)

08:30

החיילים המצטיינים הגיעו לבית הנשיא לקראת הטקס החגיגי. כמו כן, הבוקר נפתח במטס כבוד בהצדעה לחיילים המצטיינים. הטייס אשר הוביל את המטס ברך את הנשיא והחיילים ברשת הקשר כאשר חלף מעל בית הנשיא ואמר: "כבוד נשיא המדינה, הרמטכ"ל, אנו טייסי חיל האוויר מברכים אתכם בשם צבא ההגנה לישראל בברכת חג עצמאות שמח." נשיא המדינה השיב לו בהצדעה: "בשם אזרחי ישראל מאחל חג עצמאות שמח, לך, לטייסי חיל האוויר, לחיילי צבא ההגנה לישראל ולמפקדיו באוויר, בים, וביבשה. חג עצמאות שמח ישראל."

מתארגנים למנגלים, היום (צילום: ראובן קסטרו)
החיילים המצטיינים בבית הנשיא, הבוקר (צילום: חיים צח, לע"מ)
ריבלין עם החיילים המצטיינים (צילום: חיים צח, לע"מ)
בסיסי צה"ל הפתוחים לציבור ביום העצמאות (צילום: דובר צה"ל)
זמני מעבר המטס ביישובים ברחבי הארץ (צילום: דובר צה"ל)
זמני מעבר המטס ביישובים ברחבי הארץ (צילום: דובר צה"ל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully